Strašidelný Londýn – 3 miesta ako z hororu

4408

Strach mal vždy na ľudí magický vplyv. Či už patríte medzi odvážlivcov alebo nie, strašidelná historka vzbudí záujem. Ľudia si ich predávajú z generácie na generáciu a vďaka nim získavajú mestá jedinečnú dušu. Nie je prekvapením, že taká metropola, akou Londýn nepochybne je, skrýva množstvo miest, kde vás bude mraziť pri pomyslení na udalosti, ktoré sa tam stali. Alebo nestali?

Plačúce dievča (Stanica King´s Cross)

urbanghostsmedia.com, Sunil060902
urbanghostsmedia.com, Sunil060902

18. novembra 1987 niekto odhodil horiacu zápalku na eskalátore na stanici King´s Kross, ktorá následne spôsobila požiar v stánku s lístkami. Oheň zabil 31 ľudí a stovky uväznil pod zemou. Desivé spomienky na udalosti pretrvávajú do dnes v podobe tajomného plačúceho dievčaťa.

Mladá žena s dlhými hnedými vlasmi, v džínsoch a tričku sa objavuje v okolí stanice. Dievča žiali neutíchajúcim plačom. Mnohí ľudia sa ju snažili utešiť ale vtedy žena zmizne v dave. Tí, ktorí sa jej dotkli, tvrdia, že ich ruky cez ňu iba prešli. Keď je nástupište prázdne, počuť vzlyky a niektorí svedkovia hovoria, že vtedy cítili dym spod eskalátora. Všetci veria, že žena je obeťou požiaru a jej duch ostal navždy uväznení na mieste, kde zomrela.

Tiene z Cane Hill (Croydon)

urbanghostsmedia.com, Paul
urbanghostsmedia.com, Paul

Ak by ste hľadali to správne miesto pre svoj horor, Ústav Cane Hill by bol veľmi vhodným kandidátom. Počas jeho činnosti v rokoch 1882 až 1991 ním prešli tisíce pacientov. Medzi nimi nájdeme aj ľudí ako matku Charlieho Chaplina, bratov Davida Bowieho či Michaela Cainea, ktorí tu žili mimo zraku sveta a zomreli nepovšimnutí.

Počas fungovania nemocnice sa začali čoraz častejšie objavovať príbehy o pohybujúcich sa tieňoch v okolí nemocnice, ktoré sa vznášali nad zemou, mizli v hmle alebo stáli za oknami. Pravdou je, že psy sa tohto miesta dodnes boja a ľudia veria, že mŕtvi z nemocnice sledujú všetko spoza okien.

Samovraždy pri rybníku (Epping Forest)

urbanghostsmedia.com, ProfDEH
urbanghostsmedia.com, ProfDEH

Les Epping, nachádzajúci sa na okraji Londýna hlboko v Essexe, je tajomným miestom. S rybníkom, ktorý sa tu nachádza, sa spája temná a smutná legenda. Pred mnohými rokmi sa mladý, zaľúbený pár vybral na prechádzku k jazeru, netušiac, že ich prenasleduje otec dievčiny. Čo sa tam presne stalo nie je jednoznačné, ale všetky príbehy hovoria, že sa pár s otcom dostal do konfliktu a otec mladý pár zavraždil.

Ľuďom nahnali najväčší strach až udalosti, ktoré po vražde nasledovali. Voda v rybníku sa zmenila na čiernu, príroda v okolí hynula a začali sa v tu objavovať mŕtvoly. Prvé sa objavilo pri rybníku telo ženy a neskôr mladého dievčaťa s dieťaťom. Ľudia začali veriť, že rybník privádza ľudí k samovraždám.

TIP! Ak by ste zatúžili niektoré z týchto miest navštíviť, najlacnejšie letenky do Londýna teraz nájdete tu! Do obchodu

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre