Študenti vyhrali viac ako 5,5 milióna eur! Zistili, ako získať výherné tikety

396

Skupinka bývalých študentov Princetonskej univerzity zbohatla na obrovských výhrach v lotérii. Prišli na to ako poraziť systém. Dokopy získali 66 výherných tiketov, pričom celková výhra bola viac ako 6 miliónov dolárov (5,5 milióna eur).

Avšak vyzerá to tak, že to nebolo všetko len o šťastí. Špekuluje sa, že skupina, ktorú tvoria Manuel Montori IV, Matthew Gibbons, Hannah Davinroy a Zoë Buonaiuto, použila strategický prístup, aby porazili systém.

Podarilo sa im získať tisícky tiketov, z rôznych predajní, v rôznych štátoch, a medzi nimi bol aj jeden tiket Hoosier Lottery, ktorý Montori zakúpil v Missouri, v roku 2020, a vyhral v ňom 5 miliónov dolárov. Ďalší z výherných tiketov, ktorý tento mladík získal, bol v hodnote 100 000 dolárov.

Pablito’s Way/youtube

Hoci niektorí majú pochybnosti, či všetko bolo vykonané v rámci zákona, neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali, že by na získanie výhry vykonali niečo nezákonne.

Táto skupina študentov sa pustila do masívneho nákupu tiketov v rôznych regiónoch, z čoho manažéri obchodov len prekvapene otvárali ústa, keď im vykúpili všetky zásoby a minuli tisíce dolárov na jeden nákup.

Phillip Stark, profesor štatistiky na Kalifornskej univerzite, povedal: „Buď sú to najšťastnejší ľudia na planéte, alebo našli spôsob, ako poraziť systém.“

Petr Kratochvil/publicdomainpictures

Všetky štyri osoby sú spojené so spoločnosťou Black Swan Capital LLC, ktorú založil jeden zo študentov, Montori. Odborníci sa domnievajú, že mohli využiť verejne dostupné údaje o tiketoch, aby zvýšili svoje šance na výhru.

Ich snaha o získanie výherných tiketov si vyžiadala veľké finančné investície. Išlo o nákupy v celkovej hodnote desiatok tisíc dolárov na rôznych miestach. Napríklad v meste Bloomington, v štáte Indiana, manažéri obchodov uviedli, že študenti si počas viacerých návštev kúpili stovky tiketov, údajne na výskumné účely. V štáte Missouri boli podobné prípady, keď dve ženy utratili v rôznych obchodoch na tikety približne 8 000 dolárov.

Pablito’s Way/youtube

Mnoho ľudí začalo diskutovať o možnosti využitia nejakej stratégie na výhru v lotérii. Veď kto by nechcel vyhrať pekný balík peňazí všakže. Avšak odborníci upozorňujú, že pravdepodobnosť výhry je neistá a veľké nákupy tiketov, môžu mať za následok veľké finančné straty.

Výhercovia sa rozhodli o svojom zisku mlčať, Buonaiut – jeden zo študentov – uviedol: „Zavolajte mi o rok. Rád sa s vami porozprávam o rok. Je to vzrušujúce.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre