Štyri lacné a nádherné destinácie Európy, ktoré nesmú chýbať na vašom cestovateľskom zozname

590

Na cenu sa pýtame vždy. Či už ide o oblečenie, elektroniku alebo cestovanie. Čo nás to bude stáť? Koľko stojí ubytovanie, strava alebo taxík? Najčastejšie smerujú cestovatelia do lacných krajín v juhovýchodnej Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike. Škoda, že tak často zabúdame na Európu. Aj tu je množstvo krajín, ktoré sú pomerne lacné a majú čo ukázať.

Portugalsko

Klenot západnej Európy. Kto raz navštívil Portugalsko, zvyčajne sa tam vrátil. Navyše ide o relatívne cenovo prijateľnú destináciu. Pri troche skromnosti neminiete denne viac ako
40 €. Čo je najmenej v porovnaní s okolitými štátmi v regióne. Hostely nájdete v každom meste a ich cena je okolo 15 € na osobu a noc. Samozrejme v Lisabone sú ceny o niečo vyššie. Juh Portugalska láka predovšetkým v letných mesiacoch. Nie je sa čomu čudovať, pláže v Algarve sú celosvetovo považované za jedny z najkrajších na svete.

pixabay.com

Porto

pixabay.com

Mesto rôznych tvárí i architektonických štýlov. Nájdete tu úzke uličky, veľké námestia, domy v útesoch aj obrovské kostoly. Ak si chcete priniesť domov aj niekoľko závodeniahodných fotografií, nevynechajte výletnú plavbu po rieke Douro.

Chorvátsko

Za posledných päť rokov sa Chorvátsko stalo mimoriadne populárnou turistickou destináciou, čo sa samozrejme odrazilo aj na cenách. Väčšina ľudí cestuje na pobrežie k Adriatickému moru, ale Chorvátsko ponúka oveľa viac ako len more. Cestovanie po pobreží je nákladnejšie, ale ak pôjdete vnútrozemím, neminiete denne viac ako 40 €.

pixabay.com
pixabay.com

Zagreb
Ďalej od pobrežia, ruchu a vyšších cien nájdete Záhreb. Mesto leží len tri hodiny autobusom od pobrežia Adriatického mora a ponúka nespočetné množstvo atrakcií vrátane prvotriednej ZOO. Kto má radšej prírodu ako mestá, môže vyjsť na horu Medvedica. Ubytovanie v hosteloch nájdete od 11 € na noc.

Albánsko

Pár rokov dozadu málokomu napadlo navštíviť Albánsko, dnes je všetko úplne inak. Nádherná príroda a nízke ceny lákajú trustov z celého sveta. Krása Albánska je v jeho rôznorodosti. Panoráma ako z pohľadnice pri Iónsko mori, ale aj hory a ruch hlavného mesta Tirana. V Albánsku je z čoho vyberať.

pixabay.com

Berat
Známe pod názvom mesto tisícich okien. Budovy pochádzajú ešte z obdobia Osmanskej ríše. Ak hľadáte aj torchu dobrodružstva, môžete splaviť na rafte rieku Osumi.

Sarande

pixabay.com

Mesto sa nachádza oproti gréckemu ostrovu Korfu. Pobrežie je lemované krásnymi plážami. Blízko sa nachádza malý ostrov Ksamil. Zo Sarandy môžete vycestovať aj do blízkeho antického mesta Butrint. Mesto patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Rumunsko

pixabay.com

Ak vám ako prvé prišiel na myseľ slávny Drakula, nemýlite sa. Transylvánia je stále jednou z najpopulárnejších oblastí Rumunska. Okrem dobrodružstva s upírmi sa môžete okúpať v Čiernom mori, nadýchať čerstvého vzduchu v horách. Po celej krajine nájdete množstvo zámkov, kláštorov a kostolov. Bez problémov si vystačíte s rozpočtom 30 – 35 € denne.

pixabay.com
pixabay.com

Maramures
Miesto, kde sa vrátite o sto rokov dozadu. Okolo vás budú len drevené kostolíky, zelené kopce a milí ľudia.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre