Mimozemské civilizácie na Milečnej dráhe – vysvetlil Koperník ich prítomnosť?

746

Podľa štúdie výskumníkov z University of Nottingham by v galaxii Mliečna dráha mohlo žiť minimálne 36 komunikujúcich inteligentných mimozemských civilizácií.

Zdroj Brian McGowan

Tento odhad je založený na astrobiologickom Kopernikovom limite, ktorý predpokladá, že planéty podobné Zemi, by mohli hostiť civilizácie, ktoré sa technologicky vyvíjajú obdobne ako ľudia. Tieto hypotetické kultúry môžu vysielať signály, napríklad rádiové prenosy zo satelitov a televízorov. Aj keď na obrovské vzdialenosti, podobné našim vlastným.

Čo je to mediánny a Kopernikov princíp?

Kopernikov princíp je koncept, ktorý hovorí, že Zem a ľudstvo nie sú v žiadnom zvláštnom alebo výnimočnom postavení vo vesmíre. Vychádza z Kopernikovej heliocentrickej teórie, ktorá postavila Zem mimo centrálnej polohy v slnečnej sústave.

Mediánny princíp alebo princíp priemernosti je podobný koncept, ktorý sa používa v astrobiológii. Hovorí, že naše postavenie vo vesmíre je pravdepodobne priemerné a nie výnimočné, čo znamená, že podmienky, ktoré viedli k vzniku života na Zemi, by mohli byť bežné aj inde vo vesmíre.

Tieto princípy sa často používajú na podporu hypotéz o existencii mimozemských civilizácií, pretože naznačujú, že ak život vznikol na Zemi, mohol by vzniknúť aj na iných planétach s podobnými podmienkami.

Detekcia alebo komunikácia s týmito vzdialenými civilizáciami však zostáva vzhľadom na naše súčasné technologické obmedzenia výzvou. Hľadanie mimozemského života však poskytuje cenné poznatky o dlhovekosti našej civilizácie a jej budúcich vyhliadkach.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre