Holandská umelkyňa sa vydáva za hologram: Nová éra vzťahov medzi ľuďmi a robotmi

253

Doba ide dopredu a každý deň sme svedkami bizarnejších správ. Jedna z nich je aj tá, že žena z Holandska sa chystá vydať za hologram!

Úvod do novej éry

V súčasnosti, technológia preniká do každej sféry nášho života. Holandská umelkyňa sa chystá vstúpiť do manželského zväzku s hologramom AI, naznačujúc začiatok novej éry vzťahov medzi ľuďmi a robotmi.

Zdroj: YouTube

Základy netradičného zväzku

Alicia Framis, umelkyňa a budúca nevesta, si vybrala za partnera holografického AI, AILexa, ktorý bol „vycvičený“ na základe informácií o jej minulých romantických vzťahoch. Tento krok otvára diskusiu o možnostiach a limitoch lásky v digitálnej dobe.

Svadobný ceremoniál budúcnosti

Svadba, ktorá sa uskutoční v múzeu v Rotterdame, prisľubuje byť výnimočným rituálom spojenia človeka s avatarom. Ceremoniál zahrnie jedinečné prvky, ako je molekulárne jedlo, ktoré by malo osloviť ako ľudí, tak humanoidné entity.

Zdroj: YouTube

Odevy a príprava

Framis, ktorá sa venuje aj dizajnu, pripravila nielen svoje svadobné šaty, ale aj oblečenie pre svadobných hostí. Jej prístup k svadbe ako k umeleckému dielu podčiarkuje hlbší význam tohto zväzku.

Nová generácia lásky

Svadba medzi Framis a AILexom reprezentuje novú generáciu vzťahov, kde hranica medzi ľudským a umelým začína blednúť. Diskusia o možnostiach a etike takýchto zväzkov je viac než aktuálna. 

Ako bude vyzerať spoločnosť, kde je možné „kúpiť“ si spoločníka ako auto či dom?  Čo si o tomto kroku myslíte vy?

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre