Vo Švédsku si môžete prenajať ostrov aj s historickým majákom a hotelom

587

Na maličký ostrov sa dostanete len loďou alebo vrtuľníkom. Švédsko prišlo s touto myšlienkou práve včas, keďže vo svete aktuálne panuje koronavírus a stráviť čas na ostrove v týchto časoch môže byť akýmsi vykúpením. Samozrejme, že nie pre každého.

1 43
Foto od Pixabay

Ubytovanie priamo pri švédskom majáku

Maják Pater Noster sa nachádza neďaleko členitého západného pobrežia Švédska na ostrove zvanom Hamneskär. Skupina premenila niekdajší domov správcu majáka na butikový hotelový komplex s reštauráciou a barom. V hoteli sa môže ubytovať celkom 18 hostí. Zhora vyzerá toto miesto ako taká zbierka malých červených budov na malom kúsku zeme obklopenom zradnými vlnami. Je to však skvelé miesto na leňošenie navyše s epickým výhľadom a kulisou. Návštevníci si môžu zvoliť prenájom izby alebo celého ostrova.

Pobyty zahŕňajú raňajky, prehliadky ostrova so sprievodcom, návštevy majáka, možnosť loviť ryby či prístup do víriviek naplnených teplou morskou vodou. Automobily sú zakázané, vďaka čomu je ostrov rajom pre peších turistov a cyklistov. Ceny jednotlivých izieb začínajú na úrovni 560 dolárov za noc, práve preto sme vyššie písali, že to nie je destinácia pre každého. Na ostrov Hamneskär sa záujemcovia dostanú pripraveným člnom alebo vrtuľníkom. Je to 10 minút jazdy člnom od Marstrandu, teda najbližšieho miesta, ktoré obýva 1 300 ľudí.

Ostrov Hamneskär bol kedysi považovaný za neobývateľný, ale od roku 1868, kedy na ňom bola postavená chata, obýval ostrov majiteľ majáku spolu s jeho rodinou viac ako 100 rokov. „Duch starého majáka je všadeprítomný,“ hovorí prevádzkarka hotela Mirja Lilja Hagsjöová. „Toto je domov plný histórie,“ dodala. Samotný maják bol totiž v roku 2002 prerobený, keď bol prevezený na švédsku pevninu, aby sa podrobil päťročnému projektu obnovy. V roku 2007 ho prepravili späť na Hamneskär.

 

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.