Tajná stanica metra v New Yorku, o ktorej takmer nikto nevie

904

Uprostred hustej siete podzemných tunelov newyorského metra sa nachádza jedna stanica, o ktorej nikto nevie. Dlhé roky zostala nedotknutá a iba zopár ľudí vedelo o jej existencii. Stanica metra je bohato ozdobená – vysoké oblúky, mosadzné dekorácie. Takmer ako miniatúra hlavnej stanice.

travelettes.net
travelettes.net

Stanica bola otvorená v roku 1904. Jej stavitelia chceli, aby bola jednou z najkrajších staníc v New Yorku. Na počesť práce všetkých, ktorý budovali systém podzemnej dopravy, umiestnili v stanici pamätné tabule. V roku 1945 bola bohužiaľ z technických príčin stanica uzatvorená. Na všetku krásu začal padať prach a po čase občania zabudli, že vôbec existovala.

travelettes.net
travelettes.net
travelettes.net
travelettes.net

Stanica bola uzatvorená z dôvodu nových vozňov na prepravu. Nové vozne boli väčšie a keďže stanica bola mierne zaoblená, vznikala medzi vozňom a nástupišťom nebezpečná medzera. Navyše ju denne využívalo približne iba 600 ľudí, čo je na New York veľmi málo.

V súčasnosti je stanica sprístupnená. Dostanete sa do nej iba vlakom číslo šesť. Na stanici nezastavíte, ale výhliadkovou jazdou si môžete obzrieť jej krásu. A veru buete mať, čo obdivovať!

travelettes.net
travelettes.net

Navyše projekt Underbelly zmenil stanicu metra na galériu. Na stenách nájdete maľby v štýle umenie bez hraníc. Projekt zoskupuje šikovných street artistov, ktorí maľujú na neatraktívne betónové steny, a tak prinášajú farby na sivé miesta. Ich maľby budú sprístupnené všetkým návštevníkom počas nočnej exkurzie.

travelettes.net
travelettes.net
travelettes.net
travelettes.net

Niektorí umelci tajne namaľovali maľby aj na ostatné múry. Tieto môžete vidieť iba ak by ste prišli do tunela peši. V tom prípade ale riskujete, že vás za to zavrú do väzenia a dostanete pokutu. V tom horšom prípade vás môže ohroziť prechádzajúci vlak.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre