Takáto úchvatná umelecká tvorba musí osloviť aj toho najmenšieho fanúšika umenia

969

Umelec Tung Ming-Chin z Taiwanu sa dokonale hrá s témami emócií a podvedomia. Vytvára majstrovské diela z dreva, ktoré vás skutočne dostanú. Znázorňuje v nich predmety a postavy, ktoré sú ako keby uväznené v dreve a pokúšajú sa oslobodiť. Šikovný Tung tak dokáže dokonale stvárniť v drevených sochách myšlienku psychologického väzenia.

Jeho zbierka týchto psychologicky tematických diel je úchvatná a určite jeho umenie ocenia aj tí, ktorí umeniu nefandia. Umelec využíva jade cong a jade bi formy, ktoré symbolizujú zem a oblohu v starovekej čínskej kultúre. „Práca je prezentovaná v prizmatickej podobe, vzhľad objektu dokazuje plynutie času. Skrytá časť v strede znamená vývoj a predstavu okamihu v priebehu minulosti. Na tele vidíme zmenu času a životného štýlu ľudí. Čas plynie a ľudia sa menia, ale určitá pravda a estetika bude trvať večne,“ napísal tento šikovný umelec.

Za svoju prácu už stihol získať aj niekoľko ocenení a niet sa čomu čudovať.

Zdroj, Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre