Talianská dedinka predáva domy len za 1€ a nie je to žiadny vtip

1296

Táto idylická dedinka sa nachádza na ostrove Sardínia v Taliansku. Začala hľadať nových ľudí, ktorí by sa tam prisťahovali do jej komunity. Stále viac a viac obyvateľov opúšťa túto malú dedinku s názvom Ollolai.

Photo by wikimedia

Iba v priebehu posledných 50 rokov sa počet obyvateľov znížil z 2250 na 1300. Na základe toho, že sa odtiaľ ľudia stále sťahujú, sa rozhodla miestna vláda konať. Nechce, aby sa z nej stalo miesto duchov, a preto predávajú domy iba za 1€ – približne cena kávy. Bohužiaľ, záujemcovia musia podpísať dohodu na základe ktorej sa zaväzujú, že v priebehu troch rokov od nákupu nehnuteľnosti obnovia tento novo zakúpený dom. Jeho cena sa odhaduje na približne 25 000 dolárov čo je okolo 20 000 eur.

Vzhľadom na bohatú históriu dediny a prosperujúcu kultúru, 20 000 eur za dom na úchvatnom stredomorskom ostrove nie je vôbec zlá dohoda.

Webovú stránku, ktorá uverejnila ponúkanú zmluvu teraz zaplavilo množstvo žiadosti ľudí, ktorí majú o domy záujem. Už teraz prekročil záujem 200 nehnuteľností, ktoré sú momentálne v danej dedine k dispozícii.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre