Talianska vláda sa rozhodla odmeniť mladých ľudí netradičným spôsobom

234

 
skola

Počnúc tretím novembrom bude môct každý 18 ročný obyvateľ Talianska uplatniť zaujímavý „darček“ priamo od vlády. Ide o bonus vo výške 500 EUR, ktorý môže byť využitý iba kultúrne účely. Tento „špeciálny kupón“ exspiruje 31. Decembra 2017 a môže ho využiť každý Talian, ktorý dovŕši 18ty rok pred 31. Decembrom 2016 .

Bonus môže byť uplatnený iba na eventy typu návšteva divadla, kina, múzea prípadne na trip do niektorého z národných parkov. Vládu to bude stáť celkovo 290 miliónov EUR ale verí, že investované peniaze poslúžia na to aby si mladí uvedomili, že sú v spoločnosti vítaní a vláda myslí aj na nich a tiež ich naučí, že kultúra nie je nutné zlo .

Tínedžeri si budú môcť poukážku stiahnuť pomocou aplikácie „18app“ a následne vytlačiť. Vláda by chcela v podobnom duchu pokračovať aj s učiteľmi keď sa táto metóda osvedčí.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre