Poslanec Taraba verejne zaútočil na 17-ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej. Tá na to hneď zareagovala

10061

Bývalý člen ĽSNS, v súčasnosti predseda strany ŽIVOT-NS, dnes v poludňajších hodinách zverejnil na svojom facebookovom profile fotografiu Emmy Čaputovej, dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej. Slovne v nej napadol 17-ročné dievča, ktoré sa zúčastnilo módnej prehliadky Fashion LIVE!

Išlo o módnu prehliadku, na ktorej mali modelky nezvyčajný make-up a účes, čo očividne nenechalo poslanca Tarabu chladným a hneď si to odniesla práve prezidentkina dcéra. K spomínanej fotografii pridal aj niekoľko ironických slov: “Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.

Na nevhodné slová poslanca Tarabu sa spustila lavína kritiky. Prezidentka Čaputová poslancovi odkázala: “Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!

Nemôžeme nespomenúť reagujúci status Zuzany Kovačič Hanzelovej: “Že sa politika deje viac na Facebooku ako v parlamente, to sme si nejako zvykli. Ale aby poslanec Taraba atakoval 17 (!) ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej zosmiešňovaním jej vzhľadu, myslím, že to už je za hranicou akéhokoľvek vkusu.” Reportérka SME dáva tak isto do pozornosti fakt, že dnešní mladí ľudia čelia vážnym psychickým problémom spojených najmä so vzhľadom.

Taraba jej na to v zápätí zareagoval, že nenapísal nič pohoršujúce. Na svoj Facebook neskôr pridal aj video, v ktorom okrem iného hovorí: “Teraz vidíme, akú absolútnu virtuálnu realitu si dovolia médiá do toho príbehu celého vložiť. Považujem to za nič iné, ako obyčajnú šikanu voči svojej osobe, pretože ja som nenapísal nič iné, ako túto jednu vetu.”

Prípadom sa bude zaoberať aj polícia, ktorá sa na Facebooku vyjadrila nasledovne: “Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu.” Okrem toho poukázali na to, aké následky môže mať na ľudský život šikana na internete.

zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ľuboš
19. októbra 2021 20:11

Ako mozete pozmenit vijadrenie poslanca ake dal a vy si tam pridate uvodzovky. Tak pozmenite vijadrenie ako chcete keby podal na vás žalobu za krive obvinenie tak neviem co robíte