Táto žena dokáže vytvoriť z obyčajných krehkých listov a nitky úžasné diela

432

Ak ste umelec telom i dušou, všetko je médium a Susanna Bauer je toho jasným príkladom. Vytvára hotové umelecké diela s použitím obyčajných listov a nitiek. Tieto originálne kúsky odrážajú príbehy aj súvislosti a vzdávajú hold pretrvávajúcej kráse prírody. Sú skrátka jedinečné.

„Ako si určite viete predstaviť, tak práca s krehkými listami si vyžaduje veľa trpezlivosti a pevnú ruku, ale ťažisko mojej práce pre mňa spočíva v účinku, ktorý má na diváka. Ak chcete vytvoriť kúsok, ktorý je nielen zaujímavý, ale dokáže sa vás aj hlbšie dotknúť, tak vtedy je to skvelé,“ povedala Susanna.

Háčkovanie je tradičné remeslo, ktoré môže byť funkčné aj dekoratívne, hoci v práci Susanny sa snaží prekonať tieto atribúty. Remeselná technika háčkovania sa stáva sochárskou metódou, jej prostriedkami na vyjadrenie myšlienok a emócií preklenuje priepasť medzi remeslom a výtvarným umením. K tejto téme je však škoda ďalších zbytočných viet, pozrite si jej prácu a budete minimálne prekvapení.

View this post on Instagram

Thank you very much @thejealouscurator for sharing my new pieces, currently showing at #VoltaBasel, and for your continued support since the first blog post you did about my work in 2012. . . ‘Everything That Surrounds Us’ 38 x 38 cm (framed) photo by @art_photographers_cornwall . . #Repost @thejealouscurator ・・・ Delicate, crocheted, lace-like adornments connecting, surrounding, and transforming fallen leaves into fine art ❤️? New work – currently showing THIS WEEK at VOLTA (stand C13) Art Basel in Switzerland – by @susanna_bauer on the site today, link in profile (swipe for detail of this crazy thing) ps. @susanna_bauer is one of the artists in #abigimportantartbook ?❤️ @lesalon_vert @voltashow

A post shared by Susanna Bauer (@susanna_bauer) on

https://www.instagram.com/p/BqNGXJRD3fA/?utm_source=ig_web_copy_link

View this post on Instagram

New piece of work – ‘Pull’

A post shared by Susanna Bauer (@susanna_bauer) on

View this post on Instagram

Leaf rolls. (Photo: @art_photographers_cornwall )

A post shared by Susanna Bauer (@susanna_bauer) on

View this post on Instagram

Close-up of 'Common Ground ll' #leafart

A post shared by Susanna Bauer (@susanna_bauer) on

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre