Táto žena je zdravá na 100%, no rozhodla sa žiť ako invalid

817

disabled fotografia

Toto bude asi jedna z tých najpodivnejších noviniek, ktoré ste za poslednú dobu mohli vidieť. Chloe Jennings-White, 61 ročná chemička zo Salt Lake City, je v perfektnej zdravotnej kondícii, no označuje sa za “transvalida“ a preferuje život na invalidnom vozíku. V angličtine sa tejto chorobe hovorí Body Integrity Identity Disorder. Po slovensky na to pomenovanie asi ešte nemáme, no presnú definíciu si vieme preložiť.

Jedná sa o situáciu, keď inak zdravý človek cíti, že jedna alebo viacero končatín/orgánov je mu cudzia a chce si ju nechať amputovať. Jennings nosí na nohách traky, ktoré jej nohy zväzujú a sťahujú, aby si mohla užívať pocit paraplégie. Tvrdí, že o tomto snívala už odmala. Keď mala 9 rokov, postavila si vyššiu konštrukciu, z ktorej následne zoskočila na bicykli, s úmyslom ochrnúť. Nepodarilo sa jej to a neskôr pochopila, že mohla ochrnúť od krku dole, čo samozrejme nechcela. Chcela ovplyvniť len svoje nohy.

Teraz si chce Chloe spôsobiť ochrnutie nôh chirurgicky. Problém je, že nemôže nájsť doktora, ktorý by jej takúto operáciu vykonal.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre