Vedci vytvorili tekuté stromy, aby zlepšili kvalitu vzduchu

282

Klimatická kríza je tu a jedným z jej najzávažnejších faktorov je globálne otepľovanie. Podľa údajov z vedeckých výskumov zvýšili skleníkové plyny priemernú zemskú teplotu o jeden stupeň za posledných sto rokov. Ak s tým chceme niečo spraviť, je potrebné vysádzať stromy. Tu sa však dostávame k ďalšiemu veľkému problému, a tým je odlesňovanie. Lesy sú nahrádzané budovami, čo výrazne prispelo k zhoršeniu kvality ovzdušia.

Zdroj: k_r_craft/Pixabay

Ale čo ak by sa aj v mestách, nazývaných aj betónové džungle, podarilo vytvoriť alternatívu zelene? Hovoríme o tekutých stromoch, ktoré síce znejú ako z príbehu o ďalekej budúcnosti, no sú skutočné. A dokonca sa nachádzajú len kúsok od Slovenska! Srbsko sa totiž rozhodlo, že musí bojovať s klimatickou krízou, a keďže do miest len ťažko vrátiť zničenú zeleň, rozhodli sa využiť moderné technológie. Jedna zo stránok na Twitteri nedávno pridala záber, na ktorom možno tieto tekuté stromy vidieť. Nádrž LIQUID 3 je plná vody a mikrorias. Viete si niečo podobné predstaviť aj u vás v meste? Aký máte na toto riešenie názor?

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre