Temné tajomstvá Hollywoodu: Slabé platy, organizovaný zločin, či návykové látky!

815

Dnes sme si pre vás pripravili temné tajomstvá Hollywoodu. Dočítate sa tu o problémoch so zvieratami, detskými hercami, ale aj o organizovanom zločine, či o iných neverejných zákutiach filmového priemyslu.

Slabo zaplatení scenáristi

Žiadny dobrý film, či seriál by sa nemohol uskutočniť bez dobrého scenára. Scenáristi v Hollywoode sú však zaplatení len slabo. Toto vyplávalio na povrch najmä v roku 2023, kedy scenáristi dokonca verejne štrajkovali.

Organizovaný zločin

Filmový priemysel je úzko spätý s organizovaným zločinom, najmä čo sa týka Hollywoodu a podsvetia Los Angeles. Pomerne známy je napríklad prípad mafiánskeho bossa zo 40-tych rokov Mickeyho Cohena. Ten udržiaval blízke kontakty s režisérmi, hercami, či spevákmi.

Zlé zaobchádzanie so zvieratami

Priame či nepriame týranie zvierat v zákulisí a niekedy dokonca aj na obrazovke je vo filmovom odvetví dlhodobý problém. Radí sa medzi temné tajomstvá Hollywoodu. Prierezom histórie nájdeme hneď desiatky snímok, ktoré mali počas nakrúcania alebo po vydaní práve tento problém.

Začiatky vo filmovom priemysle pre dospelých

Čo majú spoločné napríklad Sylvester Stallone, Simon Rex a Matt LeBlanc? Každý z nich začínal vo filmovom priemysle pre dospelých. Takýchto mien sú doslova stovky. Niekedy išlo len o nahotu, inokedy o hardcore scény. Zaujímavé je, že tento problém sa netýka len hercov a herečiek, ale aj režisérov.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Telesný vzľhad

Akonáhle si herec, či herečka, vyslúžia uznanie a slávu, každý centimeter ich tela sa stane zaujímavým pre divákov a často aj terč veľkej kritiky. Sú viaceré známe prípady, kedy si herci chceli udržať pekný telesný vzhľad aj za cenu nezdravého životného štýlu. Tieto problémy nielenže patria medzi temné tajomstvá Hollywoodu, ale sú jedným z najväčších prevládajúcich problémov vo svete filmov vôbec.

Návykové látky

Temné tajomstvá Hollywoodu pokračujú návykovými látkami. S týmto fenoménom už celé desaťročia bojujú alebo bojovali mnohé známe osobnosti z filmárskeho odvetvia. Dôvodov je hneď niekoľko. Veľký tlak na umelcov, ľahká dostupnosť takýchto látok, či nespútaný životný štýl Hollywoodu.

Detskí herci

Ustáť tlak Hollywoodu je náročné pre dospelých hercov, nie ešte pre deti. Sú známe prípady detských hviezd, napríklad Macaulay Culkin či Drew Barrymore, ktoré mali problémy zvládnuť slávu v detskom veku. V minulosti mal Hollywood viaceré problémy spôsobené nevhodným správaním voči detským umelcom.

Autor fotografie je zuko1312

Nedostatok rozmanitosti

Tu sa naráža na to, že režisérstvu a scenárom sa v Hollywoode venuje len veľmi málo ľudí inej rasy, než bielej. Tento jav je označovaný za nedostatok rozmanitosti. Poukazuje sa na to najmä z dôvodu napätej rasovej situácie v USA v posledných rokoch.

História castingového gauča

Dnešné temné tajomstvá Hollywoodu ukončujeme tzv. históriou castingového gauča. Takto je označovaný jav, kedy vplyvní ľudia výmenou za intímnosti ponúkajú nádejným umelcom úlohu vo filme alebo možnosť réžie. Historicky sme boli svedkami už viacerých škandálov tohto druhu.

Autor fotografie je De’Andre Bush

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre