Tento kmeň žije na úplne izolovanom ostrove, na ktorý sa nikto neodváži vstúpiť

1870

Aj v dnešných časoch existujú stratené civilizácie, ktoré žijú izolovane. Nechcú medzi seba prijať nikoho cudzieho a chránia sa kontaktu s civilizovanými ľuďmi, ktorí boli vždy ochotní preskúmať neznáme krajiny a kultúry. Existuje však jeden kmeň, ktorý žije na izolovanom ostrove, na ktorý sa nikto neodváži alebo nemá právo vstúpiť.

North Sentinal Island je jedným z Andamanských ostrovov nachádzajúci sa v Indickom oceáne. Je zakázané navštíviť ho, pretože tento ostrov obýva nepriateľský kmeň Sentinelese. Tento kmeň odoláva všetkému kontaktu s cudzími a agresívne zaútočí na každého, kto sa odváži pristúpiť k ich domovu. Tamojší ľudia nie sú imúnni voči moderným chorobám, takže kontakt s turistami by mohol mať pre nich fatálne následky.

Indická vláda sa rozhodla v minulosti nadviazať kontakt s kmeňom. K prvému a pravdepodobne jedinému priateľskému kontaktu došlo v roku 1991, kedy učni T.N. Pandit prišli na ostrov s kokosovými orechmi a inými darmi v nádeji, že si získajú dôveru kmeňa. A po prvýkrát privítali nejakého návštevníka bez lukov.

Hneď po tejto expedícii sa však úradníci rozhodli zastaviť všetky ostatné misie. Došli k záveru, že kmeň je zdravý a prosperujúci bez akejkoľvek intervencie modernej civilizácie. Po niekoľkých pozorovaní a kontrole kmeňa z diaľky sa potvrdilo, že jeho členovia sú úplne zdraví a vôbec netrpia.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Poloha ostrova:

Photo by boredpanda

Miestni členovia kmeňa s ich zbraňami:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Jediná priateľská návšteva:

Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre