Tento muž chce vytvoriť čln, ktorý by vyčistil znečistené rieky a neskôr oceány

295

Inžinier, ktorý sa preslávil vynájdením vysávača s meniacim sa vákuom, sa teraz snaží použiť rovnakú vynaliezavosť vo svojich ďalších návrhoch, aby pomohol životnému prostrediu.

James Dyson nedávno vydal svoje náčrty pre M.V. Recyklón, a to: riečny čln, ktorý by zhromažďoval odpad zo znečistených vodných tokov. Mal by byť vybavený sieťou, ktorá by zachytávala plávajúce odpadky. Kôš by bol potom oddelený pomocou tej istej technológie, ktorú použil Dyson vo svojich vysávačoch ešte počas 90. rokov.

james dyson fotografia
Foto od Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer

Po zozbieraní môže byť tento odpad dodaný do miestnych recyklačných zariadení na ďalšie spracovanie.

Dyson pre Inhabitat povedal: „Inžinier pociťuje stále určité napätie pri riešení takýchto problémov, a to bolo na tom absolútne zaujímavé. Koncept skutočne začal ako mriežka, ktorá odstredila rieky obklopujúce elektráreň umiestnenú na strategických miestach pozdĺž rieky. No bolo to pomalé, nepohyblivé a ťažko škálovateľné. Tak som začal premýšľať o tom, ako to urobiť lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie. A nakoniec sa objavila myšlienka vytvoriť čln.“

Zatiaľ čo čln je stále v počiatočných fázach výskumu a vývoja, inžinier dúfa, že konečný vynález bude schopný vyčistiť riečne znečistené toky skôr, ako bude mať možnosť dostať sa aj na oceán.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre