Tento pár cestuje po celom svete, spolu navštívili už 75 krajín a pritom si zarobí až 100 000 dolárov ročne

427

Od kúpania sa na Bahamách až po skúmanie divokej Antarktídy. Tento pár vám prezradí, ako sa mu podarilo vytvoriť obchod, ktorý dvojici umožňuje cestovať po svete a popri tom zarábať až 100 000 dolárov ročne. Jonathan a Kach Howe sa v roku 2013 vzdali svojich pracovných miest a prvýkrát sa stretli v Luang Prabang v Laose.

Photo by youtube
Photo by youtube
Photo by youtube

Prevádzkujú vlastnú stránku o cestovaní a životnom štýle, ktorú si môžete pozrieť na www.twomonkeystravelgroup.com. Dokážu si zarábiť vďaka svojim zručnostiam v oblasti marketingu a plánovania ciest. Táto práca im vynáša 70 000 až 100 000 dolárov ročne.

Photo by youtube

V minulom roku si kúpili plachetnicu a v súčasnosti na nej žijú v Dominikánskej republike. „Obaja sme začali cestovať približne v rovnakom čase, v roku 2013. Potom sme sa náhodne stretli a začali cestovať spoločne. Odvtedy sme už navštívili 75 krajín a boli sme na všetkých kontinentoch vrátane Antarktídy. Individuálne sme precestovali viac ako 100 krajín,“ povedala Kach.

Pred cestou Jonathan, ktorý pochádza z Veľkej Británii, pôvodne pracoval vo Walese, kde väčšinou vytváral dizajn v zdravotníckych zariadeniach, pričom v tejto práci zarábal okolo 21 000 libier ročne. Kach sa vyjadril o dôvode odchodu z tejto práce: „Nebolo to veľa peňazí na tamojšie pomery, a tak som sa rozhodol, že začnem cestovať.“ Jeho žena Kach predtým pracovala na plný úväzok v bezpečnostnej firme a zarábala okolo 14 000 libier ročne. Takisto sa rozhodla vycestovať a je za to vďačná, keďže čoskoro na cestách stretla aj muža jej snov.

Photo by youtube

Ich stránka rýchlo získala fanúšikov a teraz zamestnáva tento pár už 20 spisovateľov, ktorí prispievajú po celom svete. „Práve teraz žijeme na niekoľko metrovej plachetnici v Dominikánskej republike, takže si môžeme dovoliť rôzne veci a súčasne užívať svoj krásny život naplno.“ Po zakúpení lode strávil Jonathan ešte deväť mesiacov jej rekonštrukcie.

Photo by youtube

„Obaja sme otvorení myšlienke opätovnej práce v tradičnejšom zmysle, len ak by to prinieslo výrazné zlepšenie našej kvality života.“ Ako veľmi scestovaný pár, Kach a Jonathan nemajú obľúbenú krajinu, ale hovoria, že ich obľúbeným miestom musí byť Patagónia. Kach sa na túto tému vyjadrila: „Cestovali sme tam dvakrát, prvýkrát sme si spravili turistiku v Careterra Austral, Čile na 1000 kilometrov a potom sme sa tam vrátili o dva roky neskôr, vzali si loď a odplávali do Antarktídy.“

Photo by youtube

Čo sa týka jedla, tak to najlepšie, ktoré podľa ich slov jedli je určite v Turecku a túto krajinu navštívili už päťkrát.

„Bez ohľadu na to, aké vlády sú v tej ktorej krajine pri moci, bežní ľudia sú vždy pohostinní, priateľskí a majú skutoční záujem o to, aby vám pomohli nadobudnúť skvelé zážitky v ich krajine.“

Photo by youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre