Tento skipas vám umožní lyžovať v rôznych európskych strediskách za skvelú cenu!

222

Lyžovanie miluje veľmi veľa ľudí, Slovákov nevynímajúc. Možno konštatovať, že ide o najobľúbenejšiu zimnú aktivitu. Celé rodiny smerujú v zimnom období do Tatier, niektorí aj do zahraničných stredísk. Treba však dodať, že lyžovanie nie je tak celkom pre každého, pretože ide o skutočne dosť drahé hobby.

skiing in alps fotografia
Foto od dsmoljanovic

No momentálne vás draho vôbec nemusí výjsť. Lyžiari, zbystrite! S trochou plánovania (a možno aj impulzívnym nákupom) by sa mohlo stať, že množstvo európskych stredísk si môžete vychutnať za skvelú cenu. Viac ako 100 menších lyžiarskych stredísk po celom kontinente sa spojilo, aby spustili tzv. „Snowpass“- najväčší skipas na svete. Držitelia Snowpassu budú môcť vstúpiť do stredísk v deviatich krajinách, a to vrátane Rakúska, Talianska, Francúzska, Švajčiarska, Nemecka, Poľska, Španielska, Slovinska a Portugalska. Úvodná ponuka stanovuje ročnú cenu tohto skipasu na približne 395 EUR!

Ponúkané lyžiarske strediská budú akýmsi rajom pre lyžiarov, ktorí nemajú radi obrovské davy ľudí na svahoch. Strediská, ktoré tvoria zoznam, sú totiž pod radarovými lokalitami, ktoré nenájdete v žiadnom vyhľadávaní Google „top 10“. Niektoré z nich sú v Dolomitoch, iné v pohorí Sierra Nevada, no samozrejme, že aj v Alpách. Lyžiari navyše nebudú mať stanovený žiadne limity či dátumy, do ktorých musia tieto lyžovačky absolvovať.

skiing fotografia
Foto od rolfvandewal

Všetko sa to odštartuje už na začiatku tejto sezóny, čiže v roku 2019/20. Generálny riaditeľ Pedro Neiva dúfa, že do prieskumu bude zaradených celkom 150 rôznych stredísk. Držitelia tohto skipasu ho budú môcť využiť od 1. novembra 2019 do 25. apríla 2020. Ceny však budú rásť, preto si v prípade záujmu zakúpte Snowpassy čím skôr.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre