Tento týždeň nás čaká poriadne peklo: Teploty dosiahnú aj 40°C!

189

Aktuálny týždeň začal teplým počasím a tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Ako informuje najznámejší slovenský meteorologický portál, tento týždeň nás čaká doslova horúce peklo. Prečítajte si predpoveď.

V týždni od 8. júla 2024 sa na Slovensku očakáva jedna z najteplejších periód v rámci tohtoročného leta. Teploty už v prvých dňoch týždňa dosahujú na viacerých územiach viac ako 30 °C. Začiatkom týždňa očakávajú meteorológovia na viacerých miestach našej krajiny občasné búrky, ktoré vzniknú kvôli studenému frontu.

Zdroj ELG21

Ani napriek nemu však teploty na našom území nebudú klesať, práve naopak. Od utorka 9. júla 2024 sa očakáva výrazné oteplenie a denná teplota sa niekde môže vyšplhať ať na 40 °C. SHMÚ dokonca od utorka 14:00 aj vydalo výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami pre okresy na západnom a južnom Slovensku.

Okrem vysokej teploty sa musia obyvatelia Slovenska pripraviť aj na tzv. dusno, pretože sa očakáva len minimálny vietor. Teplotné horúčavy by mali eskalovať počas víkendu 13. a 14. júla 2024. Nezabudnite sa teda dobre pripraviť na nasledujúce horúce dni. Nevystavujte sa príliš dlho priamemu slnku a dodržiavajte pitný režim.

Zdroj Surprising_SnapShots

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre