Thajské ministerstvo financií poskytne peniaze tým, ktorí navštívia iné thajské destinácie, ako Bangkok či Phuket

358

Pre krajinu, ktorú v roku 2018 navštívilo neuveriteľných 38,27 milióna turistov by sa mohlo zdať, že investovať do cestovného ruchu nemá veľký význam. No opak je pravdou a thajská vláda vymyslela spôsob, ako prilákať ešte viac turistov, no nie zadarmo – turistom za to zaplatí.

thailand fotografia
Foto od DeeMakMak

Bangkok bolo v roku 2018 najnavštevovanejšie mesto na svete, pričom ho navštívilo až 20 miliónov turistov. Avšak, zvyšku Thajska sa ani zďaleka nedostáva rovnaká podpora. Práve to je to, čo sa thajskej vláde nepáči a rozhodla sa to zmeniť. V snahe zvýšiť domáci cestovný ruch, vyčlenilo thajské ministerstvo financií takmer pol milióna amerických dolárov, aby zaplatili ľuďom za cestu po krajine.

Ak bude návrh prijatý, každý, kto sa do programu prihlási, dostane finančné prostriedky. Peniaze potom môžu jednotlivci využiť v 55 provinciách, ktoré sú súčasťou kampane. „Naším cieľom je spustiť túto kampaň ešte v júni tohto roku,“ uviedol zástupca ministerstva financií. Peniaze však dostane len ten, kto splní podmienky. Prvou je, že musí byť thajským občanom a mať aspoň 18 rokov. Ministerstvo financií očakáva žiadosti od desiatich miliónov občanov.

Vláda dúfa, že táto iniciatíva bude mať pozitívny vplyv na hospodárstvo krajiny, a to najmä vo vidieckych oblastiach, ktoré na tom nie sú ekonomicky veľmi dobre. Yuthasak Supasorn, guvernér thajského úradu pre cestovný ruch sa vyjadril, že kampaň zvýši HDP krajiny z 0,3 na 0,5%.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre