Toto sú tie najkrajšie thajské pláže, ktoré sa oplatí pri vašej ceste do Thajska navštíviť

1034

Pláže v Thajsku sú známe po celom svete. Stovky kilometrov pobrežia však vytvorí priestor pre obrovské množstvo pláži. Ktoré pláže sú tie najlepšie, najkrajšie a ktoré stoja za to aby ste ich navštívili?

Koh Lipe

Koh Lipe fotografia
Foto od Argenberg

Pláž východu slnka – táto idylická pláž (pravdepodobne najľudnatejšia z celého tohto listu) sa ladne zakrúca do tyrkysového mora na ostrove ďaleko na juhu Thajska. V posledných rokoch sa táto pláž stala skvelou lokáciou na párty, no stále si ju dokážu užiť aj ľudia, ktorý vyhľadávajú kľudný deň na pláži (vďaka mnohým zátokám).

Na druhej strane ostrova sa nachádza Pláž Západu Slnka, ktorá zvykne byť kľudnejšia a populárnejšia v neskorších hodinách, z očividných dôvodov. Práve sem zamierte ak radšej ležíte na slnku a užívate si pokoja horúceho dňa.

 

 

Pláž Káčera Donalda

Najznámejšia pláž zo Similánských ostrovov. Známa je najmä vďaka svojej kamennej formácii, ktorá pripomína známu Disneyovskú postavičku Káčera Donalda.

Pláž, ako aj väčšina ostatných, je piesočnatá a má prístup k tyrkysovo sfarbenej vode. Jemný vstup do vody z tejto pláže robí ideálnu destináciu na potápanie. Taktiež je to výborná lokácia na potápanie v noci, lebo je to jedno z mála miest v Thajsku, kde môžete spozorovať Zelenú Korytnačku (Karetu Obrovskú). K pocitu, že ste skutočne v exotickej krajine pridáva aj džungľa, ktorá vám bude celý čas za chrbtom.

Phra Nang

Phra Nang fotografia
Foto od Marco Nürnberger

Pláž v provincii Krabi je častokrát hodnotená ako jedna z najkrajších na celom svete. Prístupná zasa len loďou, táto pláž sa nachádza pod obrovskou kamennou formáciou, na ktorej nájdete množstvo vápencových stalaktitov. Pridajte k tomu korálové útesy pre ľudí, čo radi obdivujú podvodný svet, podmorské jaskyne a máte dosť objavovania na celý deň.

Na okraji tejto pláže je jaskyňa, ktorá bola venovaná bohyni Phra Nang. Podľa legendy, Phra Nang bola Indická princezná, ktorá zomrela pri stroskotaní lode. V inom príbehu bola Phra Nang manželkou rybára, ktorý sa stratil na mori. Svoje posledné dni dožila v jaskyni pri mori, čakajúc na manželov návrat.

 

Koh Lao Liang Phi

Väčší no menej populárny ostrov zo súostrovia Koh Lao Liang. Ponúka krásne pláže, nad ktorými sa výšia vápencové skaly a v krištáľovo čistej vode sa ukrývajú korálové útesy. Táto pláž je jedná zo skrytých klenotov Thajska. Dostanete sa na ňu najťažšie z celého nášho listu. Je dostupná loďou no je dosť ďaleko, pre to zaplatíte najmenej 20€ za človeka a cesta vám potrvá niekoľko hodín.

Hoci sa na pláž dostanete s ťažkosťami, tak určite stojí za to. Väčšinou tam nie je takmer nikto a pokojne sa môže stať, že budete mať celú pláž len pre seba. Transfery na ostrov nepremávajú počas monzúnovej sezóny, pretože je to veľmi nebezpečné.

Na ostrove môžete taktiež vidieť viacero domácich ako chovajú Salangany, ktorých hniezda (netypicky vytvorené z tvrdnutých slín) potom predávajú do reštaurácii, ktoré z nich robia kontroverzné jedlo: Polievka z vtáčieho hniezda.

Koh Kood

Koh Kood fotografia
Foto od DeeMakMak

Koh Kood je štvrtý najväčší ostrov v Thajsku, no nie je veľmi obývaný a takmer vôbec nie je pripravený pre turistov. Pobrežie zvykne byť skalnaté a pokryté mangovníkmi, no zároveň ponúka ľuďmi nedotknuté pláže.

Práve jedna pláž, Koh Kluai, vyniká nad všetkými ostatnými najmä vďaka jej jemnému piesku a krištáľovo čistej vode. Pláž je pomerne krátka (len 300 metrov), no ponúka jeden z najnezabudnutejších západov slnka, ktoré kedy uvidíte.

 

Hat Puek Tian

Nekonvenčná pláž v provincii Phetchaburi, s (pre zmenu) zlatým pieskom a modrou – až do zelena sfarbenou vodou. Táto pláž vám ponúka výhľady viac, než hocičo iné. Z vody sa vydúvajú sochy z Thajských najznámejších epických básní. Socha Phra Apia Mani (jedna z hlavných postáv v thajskej básni, ktorá má až 48 700 riadkov) sedí na pieskoch, kameňoch a vydúva sa z vody.

Jaskyňa Morakot

Ohromujúca jaskyňa, ktorá je dostupná len z mora a aj to len počas odlivu. Čistá tyrkysová voda sprístupní malý otvor, cez ktorý preniká burácanie vĺn na druhej strane. Počas prechodu cez jaskyňu sa k vám dostane len málo svetla a v podstate sa budete navigovať len sluchom, no na druhej strane vás čaká úžasná malá lagúna s jemným a hladkým bielym pieskom. V okolí rastú tropické rastliny a stromy, týčia sa vysoké hory a trbliece sa voda.

Jaskyňa je taktiež nazývaná ako smaragdová jaskyňa, vďaka fenoménu, ktorý sa vyskytuje v čase od 10:00 do 14:00, kedy sa slnko odráža od vody a zelené slnečné lúče tancujú po stenách. K jaskyni môžete prísť aj na kajaku, pričom cesta trvá asi 2 hodiny a dá vám skúsenosť na celý život.

 

Pláž slobody

Pláž slobody je korunným klenotom ostrova Phuket. K pláži sa dostanete jedine náročnou turistikou s prudkým klesaním, alebo dlhou plavbou loďou. Práve pre to radšej mnoho ľudí zvolí ľahko dostupné pláže, vďaka čomu si na tejto pláži užijete aj trochu súkromia.

Tí, ktorí sem napriek ťažkostiam prídu, sú odmenení 300 metrov dlhou plážou s bielym, jemným pieskom, ktorá je obklopená kameňmi a hustou džungľou. Na pláži prevláda neskutočná pohoda a kľud vďaka svojej odľahlosti od okolitého sveta.

Thajské pláže
Foto: Flickr

Zdroje

www.telegraph.co.uk

www.theculturetrip.com

www.whatsonsukhumvit.com

www.wikipedia.com

www.travelfish.org

www.atlasobscura.com

www.divezone.net

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre