Thajsko ukrýva jeden klenot, ktorý je medzi turistami veľmi málo známy a je to chyba

377

Thajsko je mimoriadne krásna krajina s jedinečným prírodným bohatstvom. Nik totiž nepochybuje o tom, že sa tam nachádzajú rôzne známe atrakcie, no už oveľa menej ľudí vie, že je tam jedno miesto, ktoré je tak trochu neobjavené a to je veľký omyl, pretože si zaslúži mimoriadnu pozornosť.

Ide konkrétne o vodopád Mae Ya, ktorý sa nachádza v národnom parku Doi Inthanon v provincii Chiang Mai. Je ohromujúci, no nachádza sa na odľahlom mieste, ktoré je vzdialené necelú hodinu jazdy autom od mesta Chiang Mai. Akonáhle sa dostanete na svoje parkovacie miesto, tak k vodopádu vedie ľahká trasa dlhá 500 metrov, ktorú musíte prejsť peši.

Aj keď je jedinečný, práve kvôli jeho polohe nie je ani zďaleka obľúbený, resp. je veľmi málo známy. Ďalším dôvodom, prečo tam toľko ľudí nesmeruje je ten, že sa v jeho okolí nenachádzajú žiadne iné atrakcie. Voda ladne tečie cez jeho skalnaté schody a vytvára jedinečný typ kaskád. Podľa recenzií na portáli TripAdvisor mnohí turisti, ktorí tento skvost už objavili, uviedli, že tam počas ich návštevy bolo len zopár ľudí. Je to veľmi tiché a pokojné miesto vhodné aj na kúpanie.

Preto ak sa vydáte do tejto krajiny a ste ten typ dobrodružného turistu, ktorý túži obdivovať stále nové, málo prebádané miesta, tak práve toto môže byť jednou z ďalších veľkých výziev.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre