Tieto miesta sa preslávili najmä ich filmovým spracovaním a pozrieť si ich môžeš aj naživo

1060

Ešte pár mesiacov dozadu do horského mesta Sylva – Severná Karolina nemalo veľa turistov dôvod chodiť. Miestna turistická rada dúfa, že im toto mesto pomôže zviditeľniť najmä úspech vo filme Three Billboards Outside Ebbing.

S počtom obyvateľov menej ako 3000 je Sylva miesto, kde režisér Martin McDonagh natočil mnoho svojich filmov, ktoré boli nominované na Oscara. Prinútil tak sprievodcov cestovného ruchu v Severnej Karolíne zorganizovať trojdňovú prehliadku pozoruhodných filmových priestorov.

„Navštevníci v Sylve môžu ísť po stopách Mildreda Hayesa (Francesa McDormanda) a ponoriť sa tak viac do jeho boja so svojou komunitou a do násilnej smrti jeho dcéry.“ Na tejto trase je dostupná aj verejná knižnica a Dixonov dom – ten je však súkromná rezidencia.

Niektorí môžu byť sklamaní z toho, že tri reklamné billboardy nie sú nikde viditeľné. Napriek tomu sa o tom píše: „Aj keď billboardy vytvorené produkčným tímom tam už nie sú, táto scénická cesta stojí za to.“
Sylva nie je jediným mestom, ktorý sa dostal do filmu alebo televízie, aby prilákal turistov.

Tu je ďalších 5 miest, ktoré môžu turisti navštíviť:

Twin Peaks: Seattle, USA

Mnoho seriálov Davida Lyncha bolo natočených v severozápadnom Pacifiku, najmä v údolí Snoqualmie, v kopcoch na východ od Seattlu. Miestny obyvateľ David Israel vedie výpravu s názvom Twin Peaks tour, ktoré sa spája s prvými dvoma sériami tohto seriálu a miesta, kde sa natáča posledná tretia séria. Oba výpravy začínajú v Seattli, potom ako prejdete 30 až 45 minútovú jazdu do kopca.
Israel na svojej internetovej stránke píše: „Tour Twin Peaks – série 1 a 2 má 21 možných lokácii, ktoré môžete vidieť a začínajú od Laury a Donnyho piknikového miesta. Odtiaľ sa pokračuje do kaviarne Twede’s (druhá reštaurácia Double R Diner) na čerešňový koláč a skvelú šálku kávy! “

twin peaks seattle fotografia
Foto od mtoo

King’s Landing: Dubrovnik, Chorvátsko

Dubrovník má postavenie mesta, ktoré sa označuje ako – reálna kráľovská krajina.
Od spustenia seriálu Game of Thrones na HBO v roku 2011, vzrástol cestovný ruch o zhruba 10 percent ročne. V roku 2016 sa do Dubrovníku zorganizovalo 529 výletov, ktoré priniesli 800 000 cestujúcich. Tým podnietili protesty miestnych obyvateľov, ktorí to považovali za veľký zásah do mesta. Nájdete tu tiež mnoho obchodov s tématikou Game of Thrones.

dubrovnik fotografia
Foto od MarcusSaul

Middle Earth: Nový Zéland

Keď režisér Pána prsteňov – Peter Jackson vybral farmu v Matamata, Waikato, ako miesto natáčania jeho fiktívnej dediny Hobbiton, nemali nikdy v úmysle, aby sa stala turistickou atrakciou. Fanúšikovia sa podľa toho spočiatku aj riadili. Jackson tam prišiel najmä kvôli podobnosti tohto miesta so starobylou anglickou dedinkou. Dekorátor Alan Lee povedal, že tamojšie kopce „vyzerali, akoby už Hobiti začali s vykopávkami“. Okrem tohto hobitieho mesta je tam tiež Národný park Fiordland (alebo Fangornský les známy z filmov) a Mount Sunday.

new zeland fotografia
Foto od SouthernAnts

Hundred Acre Wood: Ashdown Forest, East Sussex

Niekoľko dobrodružstiev príbehu Pooh sa odohráva v tejto lokalite v lese a okolo neho. E.H. Shepard, ktorý ilustroval knihy, bol inšpirovaný tunajšími charakteristickými vresovistickými oblasťami, hlodavcami a pazúrikmi Ashdown pre jeho kresby. Aj deväťdesiat dva rokov po uverejnení prvej knihy Winnie the Pooh, malú lávku cez rieku Medway v Posingford Wood stále nachádzajú turisti, ktorí pózujú s Poohsticks v ruke – toto je miesto kde sa hra začala kedysi hrať.

Downton Abbey: Highclere Castle, Hampshire

Od natočenia častí ITV drámy je hrad Highclere označovaný ako „skutočný Downton Abbey“. Niekoľko spoločností ponúka prehliadky Highclere a ďalších miest spojených s touto sériou vrátane sedemdňového turné, ktoré sa odohráva v dedine Bampton, plus Oxford a Cambridge. Cena sa však pohybuje okolo 4.500 dolárov na osobu.

highclere castle fotografia
Foto od GriffinStar7

Zdroj: thetelegraph

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre