Tip na september: spiatočné letenky do Glasgowa za cenu 27€!

188

Čo tak okúsiť Škótsko? Krajina, pre ktorú sú typické gajdy vám toho ponúka veľmi veľa. Glasgow je najväčšie škótske mesto a tretie najnavštevovanejšie mesto v celom Spojenom kráľovstve.

glasgow fotografia
Foto od Allie_Caulfield

Práve teraz máte šancu zakúpiť si spiatočné letenky za cenu len 27€! Poletíte však z poľského mesta Katovice. Táto cena je dostupná pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 8.9. – 18.9.2018. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Prečo do Glasgowa?

– Medzi najobľúbenejšie pamiatky patrí katedrála svätého Munga, Kelvingrove múzeum umenia s galériou či Glasgowské centrum vedy, v ktorého areáli nájdete aj najvyššiu vyhliadkovú vežu na svete a tá je schopná otočiť sa o 360 stupňov.

– Čo sa týka múzeí a galérií, tak väčšina z nich je návštevníkom sprístupnená bezplatne. Galéria moderného umenia je najnavštevovanejšou galériou moderného umenia v Škótsku.

– V meste je samozrejme aj niekoľko typických barov, kde musíte ochutnať svetoznámu škótsku whisky a v reštauráciach tiež výborné miestne špeciality.

glasgow scotland fotografia
Foto od DrBob317

– Pre milovníkov histórie – v Škótsku sa celé stáročia budovali nedobytné hrady, aby ochránili obyvateľov. Na území tejto krajiny je obrovské množstvo hradov, zámkov a pevností. Medzi najkrajšie patria Cawdor Castle, Braemar Castle, Balmoral Castle alebo Dunvegan Castle.

– Ak chcete navštíviť aj iné mesto, ako Glasgow, určite sa vydajte do Edinburgu. Je to nádherné romantické stredoveké mesto, ktoré je od roku 1995 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

edinburg fotografia
Foto od Martin Pettitt

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre