Tipy na výborné miesta pre romantikov a milovníkov západov Slnka

550

Ak si potrpíte na západy Slnka a radi ich pozorujete, zrejme vám padne vhod tento článok. Milujete takúto romantiku a neviete kam sa vybrať? Prečítajte si rôzne tipy, ktoré sa vám môžu hodiť v prípade, že sa do daných krajín niekedy vyberiete.

Kanály v Amsterdame

Vďaka viac ako 400 mostom, ktoré vedú ponad romantické kanály, má Amsterdam veľa dokonalých miest na sledovanie západov Slnka. A vybrať si to najlepšie miesto tam bude zrejme ťažké, keďže konkurencia je veľká.

canals of amsterdam fotografia
Photo by PublicDomainPictures

Hanalei Bay, Hawaii

Táto pláž sa nachádza na ostrove Kaua’i na Hawaii, je dlhá 2 kilometre a obklopená krásnymi horami. Preto jej poloha umožňuje úžasný výhľad na západ Slnka, a pritom zostanete iba pár krokov od pláže.

hanalei bay hawaii fotografia
Foto od Harshil.Shah

Barcelona, Španielsko

Pri pohľade z ulice El Carmel cez všetky farebné strechy smerom k oceánu, z tohto miesta robí jedno z najfarebnejších a veľmi jedinečných západov Slnka v Európe. Napr. z chodníku vo Villa Barcelona si užijete túto krajinu.

Photo by wikimedia

Púšť Sahara

Keďže je to najväčšia púšť na svete, máte dostatok miesta na to, aby ste si sadli hocikde a sledovali západy Slnka. Ak chcete zažiť ešte niečo viac exotické, navštívte Calipau Saharu, čo je úžasný rezort, kde sa púšť stretáva s oceánom. Na Sahare sú však tie možnosti naozaj neobmedzené.

sahara sunset fotografia
Foto od Fotoffigrafie

Puglia, Taliansko

Nájdete ju v Stredozemnom mori, kde sa všetky neskazené pláže, skalnaté útesy a malebné mestá a vily stretávajú, aby zabezpečili jedinečný a nezabudnuteľný západ Slnka.

Photo by pixabay

Bora Bora, Tahiti

Každý vie, že Bora Bora je jedným z najkrajších miest na Zemi a dovolenka na tomto mieste je nesplneným snov pre mnoho ľudí. A práve západ Slnka robí z tohto miesta ešte neuveriteľnejšie. Ak sa tam vyberiete, uvidíte sami.

Bora Bora tahiti fotografia
Foto od Traveloscopy

Matterhorn, Švajčiarsko

Nachádza sa priamo na hraniciach Švajčiarska a Talianska. Matterhorn je jedným z najvyšších vrcholov v Alpách, takže si môžete domyslieť, ako to vyzerá pri takom krásnom úkaze akým je západ Slnka.

matterhorn fotografia
Photo by klausdie

Maldivy

Ďalšia dovolenkárska oblasť, o ktorej sníva nespočetne veľa ľudí. Izolovaná skupina ostrovov uprostred Indického oceánu má nielen nádherné pláže a nedotknutú prírodnú scenériu, ale aj úžasný obraz perfektných západov Slnka, ktorých sa nebudete vedieť nabažiť.

maldives fotografia
Foto od Mac Qin

Santorini, Grécko

Pravdepodobne najznámejšie miesto na svete pre pozorovanie západov Slnka je práve grécky ostrov Santorini. Môžete si tam vychutnať veľkoleposť skalných miest a úžasný výhľad na oceán. Tamojšie prostredie a krajina sú naozaj úžasne čarovné.

santorini fotografia
Photo by kasabubu

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre