Prečo si Tom Cruise už nemôže kúpiť Bugatti? 10 nečakaných faktov o hereckej legende!

2429

Tom Cruise je obľúbený americký herec, ktorý niekedy býva označovaný aj za najväčšieho hitmakera v Holywwode. Aktuálne má rodák zo Syracuse v New Yorku už 61 rokov. Prečítajte si nečakané fakty o tejto hereckej legende.

Tom Cruise a jeho vianočná tradícia

V Hollywoode sa už stalo doslova tradíciou, že Tom Cruise počas sviatkov obdarúva niektorých svojich hereckých kolegov svojim tradičným vianočným zákuskom. Prvýkrát sa to verejnosť dozvedela v roku 1994 a podľa viacerých správ tento jeho pekný zvyk pretrváva dodnes.

Hanbil sa za svoje zuby

Hoci dnes sa už Tom Cruise pýši vycibreným hollywoodskym úsmevom, nebolo tomu vždy tak. V začiatkoch jeho kariéry mal svoje pôvodné zuby a veľmi sa kvôli tomu hanbil vystupovať pred kamerou, či fotoobjektívom. Túto pikošku o ňom prezradil herecký kolega Patrick Swayze v jeho dokumente.

Vášnivý motorkár

Tom prepadol motorkám ešte v tínedžerskom veku, kedy si kúpil Yamahu, aj keď na nej ešte nevedel jazdiť. Skončilo to, samozrejme, nehodou, ale ani tá ho neodradila od tejto záľuby. Neskôr sa o jeho zbierke motocyklov verejnosť dozvedela vďaka Zacovi Efronovi, ktorému sa ňou Tom pochválil.

Mal ťažké detstvo

Tom Cruise vyrastal s násilným otcom a jeho rodina sa navyše veľmi často sťahovala. V detstve Tom nemal veľa priateľov. Údajne počas svojej 12-ročnej školskej dochádzky vystriedal až 15 rôznych škôl.

Autor tejto fotografie je Alan Light

Je výborný komediant

Hoci dnes je Tom preslávený najmä kvôli svojim úlohám v akčných filmoch, je aj veľmi nadaný komediant. Svoj komediálny talent predviedol vo viacerých snímkach, z tých najznámejších spomeňme napríklad Tropická búrka z roku 2008 alebo Rock of Ages z roku 2012.

Nemôže si kúpiť Bugatti

V roku 2006 dorazil Tom Cruise na premiéru filmu Mission: Impossible 3 vo svojom Bugatti Veyron. Keď však chcel otvoriť dvere svojej partnerke Katie Holmes, aby mohla nastúpiť, dvere auta sa asi 30 sekúnd neotvorili. Od tejto udalosti si spoločnosť Bugatti nepriala, aby si Tom kúpil ďalšie ich vozidlo.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Film v Guinessovej knihe rekordov

Dramatický, erotický a mysteriózny thriller Eyes Wide Shut, v slovenčine Eyes Wide Shut – Spaľujúca vášeň, je britsko-americký film Stanleyho Kubricka z roku 1999. V hlavných rolách učinkovala dvojica Tom Cruise a Nicole Kidman. Táto snímka sa dostala do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie nepretržité natáčanie filmu. Trvalo 400 dní.

S každou manželkou sa rozviedol, keď mala 33 rokov

Jeho prvá manželka Mimi Rogers sa narodila 27. januára 1956. Druhá manželka Nicole Kidman a tretia Katie Holmes sa narodili 20. júna 1967, respektíve 18. decembra 1978. Nielenže každá z jeho manželiek sa narodila 11 rokov po tej predošlej, s každou z nich sa navyše rozviedol, keď mala 33 rokov.

Jediný herec, ktorý hral v najlepšom aj najhoršom filme roka

Nie je až tak veľkou raritou, keď herci za svoje výkony dostanú ocenenia pre najlepších, ale zároveň sa ocitnú aj v rebríčku najhorších. Tom Cruise je ale jediný herec, ktorý si zahral v najlepšom filme roka a aj v tom najhoršom z toho istého roku. Stalo sa tak v roku 1988, kedy nakrútil úspešný film Rain Man a za najhorší bol označený jeho počin Koktejl.

Mnohé akčné scény natáča sám

Tomovi slúži ku cti nielen výborný výber filmov, ktoré natočí, ale aj to, že sám zvláda aj tie najťažšie úlohy. Ako každý herec, aj on má svojho kaskadéra. Pokiaľ je to však čo i len trošku možné, akčné scény natáča sám. Kvôli tomu už napríklad absolvoval zoskok z lietadla alebo visel z mrakodrapu.

Autor tejto fotografie je ian_fromblighty

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre