Tomuto fotografovi sa podaril veľmi nevídaný záber – zachytil včely spiace v kvete

1931

Včely sú najdôležitejšie opeľovače na svete, to je fakt. Minimálne jedna tretina potravín, ktoré konzumujeme každý deň, je opeľovaná najmä včelami. Okrem práce však potrebujú tieto zvieratká svoj spánok. No málokedy ich vidieť v takejto pozícii.

Len nedávno sa však podarilo fotografovi Joeovi Neelymu zachytiť dve včely v kvete a póze, v ktorej vidieť ich je veľmi nezvyčajné. Tento záber sa mu podarilo zachytiť počas prechádzky s jeho snúbenicou. Išlo o šťastnú náhodu. „Netušil som, že včely spia v kvetoch,“ povedal fotograf. O spiacich včelách existuje niekoľko zaujímavých faktov. „Nemajú očné viečka, takže nemôžete hľadať včely so zatvorenými očami,“ povedal Brandon Hopkins, výskumník včiel na Washingtonskej štátnej univerzite. „Tým, že vedci pozorne sledovali tieto opeľovače, zistili, že včely medonosné pred spánkom prestanú hýbať s chvostom a odrazu padnú nabok.“

Na našej planéte žije momentálne viac ako 20 000 známych druhov včiel. Napr. také včely medonosné pracujú vo dne i v noci a spia len veľmi málo. Ich spánok sa mení ich rastom. Mladšie včely spia menej, staršie spia 30 minút až hodinu a pol každú noc.

Pozrite si teraz tieto veľmi milé fotografie:

Zdroj: boredpanda

Foto: youtube

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre