TOP aplikácie, ktoré by mal mať v mobile každý cestovateľ

598

Aplikácií, ktoré sa tvária, že ich v zahraničí nevyhnutne potrebujete, je v súčasnosti kopec. Ako si teda vybrať tie správne, ktoré sadnú vášmu cestovateľskému plánu a zároveň vám nepohltia celú pamäť a predplatené dáta? Nezáleží, či sa chystáte na poznávací zájazd, pokojnú dovolenku v turistickom rezorte, alebo potulky po krásach Slovenska. Stačí si len vedieť vhodne vybrať. Poradíme vám, ako na to!

15524881120_ff5dc50f11_k

Ubytovanie
Bookovanie ubytovania vďaka šikovným aplikáciám v mobiloch zvládne aj malé dieťa. Nezáleží na tom, či hľadáte lacný hostel, súkromný apartmán alebo 5-hviezdičkový hotel s vírivkou. Aplikácie ako Booking.com, Hotels.com a Agoda nájdu presne to, čo chcete. Šikovnou alternatívou pre pohodlné vyhľadávanie ubytovania je TripAdvisor. Jeho hlavná výhoda tkvie v stovkách recenzií od iných cestovateľov a dovolenkárov. Peniaze vám zase môže ušetriť Trivago či Airbnb.com. Tieto mobilné aplikácie oceníte aj vtedy, ak sa chystáte objavovať svet bez cestovných kancelárií a ubytovanie budete riešiť priamo na mieste.

Orientácia
Google maps sú síce skvelý spôsob, ako sa zorientovať v neznámej lokalite, no bez kvalitného dátového pripojenia máte problém. Práve pre takéto prípady je offline navigácia v mobile absolútna nevyhnutnosť. Slovenský Sygic vám umožní vyskúšať, čo všetko dokáže, po dobu siedmich dní úplne zadarmo. Pochvaľovať si budete aj veľké množstvo funkcií, pri jazde oceníte radenie do pruhov, alternatívy k spoplatneným cestám, ale i prekročenie rýchlosti. Čerešnička na záver, vedeli ste, že Sygic podporuje nielen Android a Apple, ale dokonca aj Windows OS?

Zaujímavé miesta
TripAdvisor nenájde pre vašu dovolenku len to najvhodnejšie ubytovanie. Appka ponúka toho oveľa viac. Na základe bodu, kde sa práve nachádzate vám poradí zaujímavé akcie, pamiatky a v neposlednom rade ľuďmi overené reštaurácie či bary. V skratke, čokoľvek čo sa oplatí vidieť a zažiť. Ak už z akéhokoľvek dôvodu nie ste fanúšikom spomenutej aplikácie, výbornou alternatívou bude Foursquare. Ďalšou dobrou vychytávkou je aplikácia Wikitude, ktorá synchronizuje polohu užívateľa s recenziami zo spomínanej aplikácie TripAdvisor, so statusmi vašich priateľov na sociálnych sieťach z miesta, na ktorom stojíte a a aj detaily o atrakciách z Wikipedie. S touto aplikáciou si takisto rýchlo prerátate kurz.
15415264281_f99cd63d21_z

Vyhľadávanie leteniek
Lacné letenky rovná sa Skyscanner. Na trhu v súčasnosti neexistuje populárnejšia aplikácia, ktorá za vás bude neustále porovnávať stovky letov a leteckých spoločností, než Skyscanner. Veľkým plusom sú prehľadné filtre, nastaviteľné podľa aeroliniek, ceny, príletu či odletu. Rýchle rezervovanie a úhrada leteniek je cez túto mobilnú aplikáciu úplná samozrejmosť.
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Mattotelle
7. októbra 2016 9:34

jedný z nejlepších map co su dostupná sú HERE maps od nokia s offline podporov máp, ktoré su dosť kvalitné a clovek nepotrebuje datové pripojenie.