Taliansky región zaplatí 30 000€ každému, kto sa presťahuje Toskánska

208

V Taliansku zažívajú vidiecke komunity a dediny krízu v oblasti bývania, pretože ľudia sa pri hľadaní lepších pracovných príležistostí sťahujú do väčších miest. V dôsledku toho sa mnohé malé komunity ocitajú s množstvom opustených domov a ekonomík, ktoré stagnujú. Na riešenie tejto situácie prišli miestne zastupiteľstvá s inovatívnymi návrhmi, ako je predaj nehnuteľností za symbolické 1 EURO a teraz aj so schémou, ktorá ponúka finančné stimuly pre tých, ktorí sa rozhodnú usadiť sa v horských mestách.

Epický región na stredozápade Talianska je známy svojou bohatou históriou, umením a malebnou krajinou. Je domovom niektorých z najkrajších a najzachovanejších historických miest v Európe, vrátane Florencie, Pisy a Sieny, ktoré sú zároveň vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Toskánsko obklopujú vrcholy Apenín, ktoré tvoria jeho horskú krajinu s vinohradmi, olivovými hájmi a stredovekými mestskými hradbami. Láka svojou relaxačnou atmosférou a nádhernými vyhliadkami.

Zdroj Antonio Cinotti 

Nový začiatok na toskánskom vidieku

Región Toskánsko nedávno zaviedol novú schému nazvanú „Pobyt v horách 2024“, ktorá má za cieľ podporiť presťahovanie sa obyvateľov do horských obcí v boji proti ich demografickému úpadku. Podľa tejto schémy môžu žiadatelia získať finančnú pomoc na nákup domu v rozmedzí od 10 000 do 30 000 EUR, pričom táto suma môže pokryť až 50 percent nákladov spojených s nákupom a renováciou nehnuteľnosti.

Stefania Saccardiová, regionálna viceprezidentka Toskánska, zdôraznila, že toskánske hory sú miestami jedinečnej krásy, avšak trpia problémom vyľudňovania. „Rozhodnutie žiť v jednej z týchto obcí je preto výzvou a príležitosťou, najmä pre mladých ľudí a šancou na novú životnú voľbu,“ vyjadrila sa.

Kto má nárok na grant?

Aby boli záujemcovi oprávnení požiadať o tento finančný stimul, musia spĺňať určité prísne podmienky:

  • Musia byť talianskymi občanmi, občanmi iného štátu Európskej únie alebo občanmi tretích krajín s dlhodobým pobytom trvajúcim najmenej 10 rokov.
  • Musia byť registrovaní ako obyvatelia talianskeho mesta, avšak nesmú momentálne žiť v inej horskej komunite, podľa kategorizácie talianskeho národného štatistického inštitútu.

Žiadosti je možné podávať prostredníctvom online formulára na webovej stránke regiónu Toskánsko do 27. júla do 13:00 miestneho času.

Podpora revitalizácie vidieckych oblastí

Toskánsko alokovalo celkový fond vo výške 2 800 000 EUR na podporu tejto iniciatívy, ktorá sa zameriava na opätovné osídlenie a sociálno-ekonomickú revitalizáciu horských oblastí. Tento krok je súčasťou snahy prekonávať marginalizáciu a ekonomické ťažkosti týchto komunít.

Program „Pobyt v horách 2024“ reaguje na demografické výzvy, ktorým čelia vidiecke oblasti nielen v Toskánsku, ale aj v ďalších častiach Talianska. Účelom je podporiť miestnu ekonomiku a priniesť nový život malým komunitám prostredníctvom prílevu nových obyvateľov a zlepšenia životných podmienok.

Zdroj Erin Doering

Iniciatíva „Pobyt v horách 2024“ v toskánskych horách predstavuje príležitosť pre tých, ktorí hľadajú nové začiatky v miestach s bohatou kultúrnou a prírodným dedičstvom. Finančný stimul na presťahovanie sa do vidieckych komunít má nielen podporiť tých, ktorí sa rozhodnú túto výzvu prijať, ale aj zachovať a obnoviť život v horských oblastiach.

Ak ste niekedy túžili po živote pod toskánskym slnkom a váš sen zahŕňa bývanie v malej a pokojnej horskej dedine, možno sa vám teraz ponúka tá správna príležitosť. Využite túto šancu na novú životnú kapitolu v jednom z najkrajších regiónov Talianska.

Zdroj 1

Zdroj 2

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre