Toto je najstarší bar v Írsku, no s najväčšou pravdepodobnosťou aj na celom svete. Má viac ako 1 000 rokov!

1533

Sean’s Bar v Írsku je ten najstarší bar v celej „zelenej“ krajine. No nielen krajine, ale s vysokou pravdepodobnosťou aj na celom svete. Ak máte cestu, určite sa zastavte a pripojte sa tak k ďalším ľuďom, ktorý tak urobili viac ako 1 000 rokov pred vami.

V tomto skromnom bare vám nalejú špičkovú írsku whisky alebo ponúknu svetoznáme pivo značky Guinness, zatiaľ čo vy budete sedieť na mieste, ktoré nepretržite funguje už od roku 900! Nájdete ho v mestečku Athlone, ktoré leží len niečo málo cez 70 kilometrov od Dublinu. Historické korene tohto baru objavili počas renovácie až v roku 1970. Pracovníci zistili, že steny boli vyrobené z prútia a objavili aj staré mince, ktoré kedysi razili jeho majitelia.

Toto miesto spočiatku fungovalo ako hostinec, ktorý založil muž menom Luain Mac Luighdeach a ten pomáhal cestovateľom. Bar je oficiálne zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov ako „najstarší verejný dom v Írsku“. A zatiaľ čo sa záznamy o najstaršom bare na svete stále skúmajú, ľudia hovoria, že zatiaľ nič staršie od neho nenašli. Samotné mince a múry z týchto priestorov sú síce vystavené v Írskom národnom múzeu, no určitú historickú časť môžete vidieť aj v samotnom bare.

Dnes tam nájdete všetko to, čo robí írsku krčmu skvelou: živá hudba, dobré pivo a dokonca majú k dispozícii aj vlastnú whisky. Každý deň vedú historickú diskusiu o histórii whisky, ktorá sa datuje do 6. storočia, pričom sa začala vyrábať v meste Athlon. Tak, ak vás zaujíma aj niečo takéto, máte skvelú možnosť zavítať tam. Toto mesto je na históriu veľmi bohaté, nájdete tam tiež hrad z roku 1129. Zaujímavosťou je tiež fakt, že Athlone bolo kedysi miestom, ktoré Vikingovia plienili.

Ak teda máte radi skvelé pivo, whisky, jedinečné historické pamiatky a priateľskú krajinu, akou je Írsko, tak práve toto je skvelým typom, kde sa oplatí zastaviť.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre