Toto je zrejme tá najkrajšia jaskyňa na svete, ktorá vyzerá, akoby bola z iného sveta

2106

Na Bermudách sa nachádza miesto, ktoré je také úžasné, akoby bolo z iného sveta. Krištáľová jaskyňa, ktorá bola objavené úplnou náhodou pred viac ako storočím. Ide o veľký podzemný jaskynný systém, ktorý dostal svoj názov od stalagmitov a stalaktitov z bieleho vápenca a kryštalizovaných lustrových útvarov nad krištáľovo čistou vodou.

Podľa Bermudského úradu pre cestovný ruch, vznikla táto jaskyňa počas doby ľadovcov pleistocénu, približne pred 1,6 miliónmi rokov. Keď oceány zamrzli a hladiny mora dramaticky klesli, voda začala prenikať do vápencových jaskýň, pomaly sa hromadila, kryštalizovala a menila sa na ohromujúce formácie, ktoré možno vidieť dodnes.

Tento jaskynný systém bol však odhalený iba náhodou. Stalo sa tak v roku 1907, kedy dvaja tínedžeri – Carl Gibbons a Edgar Hollis náhodne narazili na jaskyňu počas hrania kriketu. Bolo to údajne tak, že keď jeden z chlapcov bežal po loptu, tak si všimol malú dieru v zemi, ktorá viedla k jaskyni. Majitelia pozemku to nenechali len tak a čoskoro sa začalo s veľkým objavovaním až napokon „odkryli“ tento krásny podzemný svet. Toto podzemné kráľovstvo je už dlhé roky obľúbeným turistickým miestom. Je to tak inšpirujúce miesto, že v priebehu rokov podnietilo tvorbu spisovateľov aj iných umelcov, napr. tvorcu seriálu. Mark Twain bol jedným z prvých turistov, ktorí navštívil jaskyňu ešte v roku 1908 a označil ju za najkrajšiu na svete. Tvorca televíznej show a umelec Michael K. Frith, vyrástol na ostrove a toto úžasné miesto mu slúžilo ako inšpirácia pre jeho známy seriál z 80. rokov s názvom „Fraggle Rock.“

Napriek tomu, že je to pomerne aktívne turistické miesto, Crystal Caves si stále zachovávajú svoj prehistorický zázračný zmysel. Sú pomerne rozsiahle, keďže ich dĺžka predstavuje až 500 metrov a hĺbka 61 metrov. Hĺbka vody je zvyčajne na úrovni 17 metrov a je možné vidieť až na samotné dno. Vedľa kryštálových jaskýň sú jaskyne Fantasy, ktoré sú priľahlým, ale samostatným systémom. A sú taktiež mimoriadne krásne.

Jaskyne Crystal a Fantasy sa nachádzajú v meste Hamilton Parish na ostrove Bermudy, v blízkosti hradu Harbour. Návštevníci si tam môžu vyraziť celoročne a cena vstupenky sa pohybuje okolo 26 dolárov pre dospelého a 10 dolárov pre dieťa. Mnohé výletné lode ponúkajú pre svojich hostí aj exkurzné balíčky, ktoré zahŕňajú dopravu z prístavu do oboch spomínaných jaskýň.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre