Toto sú tie najnavštevovanejšie múzeá na svete. Najpočetnejšie zastúpenie má Londýn

661

Ak ste milovníkmi umenia a skutočne mate radi múzeá, poradíme vám, ktoré sú momentálne tie najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie múzeá na svete. Poďme na to však pekne po poriadku.

Najpočetnejšie obsadenie v 10-miestnom rebríčku majú európske múzeá. Jednoznačným víťazom spomedzi miest je Londýn, pretože toto mesto sa vďaka jeho múzeám resp. galériám objavilo v zozname až 4-krát. Keď sa však pozrieme na absolútneho víťaza, tak je ním francúzske Musée du Louvre, ktoré rebríček ovládlo a je najnavštevovanejšie na svete. V roku 2018 sa jeho návštevy zvýšili až o 26 percent, čo predstavuje 10,2 miliónov návštevníkov. To nie je vôbec malé číslo.

the louvre paris fotografia
Foto od szeke

Druhým najobľúbenejším múzeom je Národné múzeum v Pekingu a tretie je zas Metropolitné múzeum v New Yorku. V prvej trojke majú tak svoje zastúpenie tri rôzne kontinenty. Prvú päťku rebríčka uzatvára Tate Modern nachádzajúce sa v Londýne, ktoré navštívilo takmer 6 miliónov ľudí a na popularite mu pridala najmä jedinečná výstava obrazov samotného majstra Picassa.

Foto od wikimedia

Tieto čísla odhalili Umelecké noviny, ktoré zoradili múzeá a umelecké galérie podľa počtu návštevníkov. V správe sa tiež uvádza, že Louvre pridalo na popularite najmä hudobné video Beyonce a Jay-Z. Zaujímavé je tiež to, že na štvrtom mieste sa ocitli vatikánske múzeá.

Pozrite si celý zoznam najnavštevovanejších múzeí na svete za minulý rok:

1. Musee du Louvre, Paríž

2. Národné múzeum, Peking

3. Metropolitné múzeum, New York

4. Vatikánske múzeá, Vatikán

5. Tate Modern, Londýn

6. Britské múzeum, Londýn

7. Národná galéria, Londýn

8. Národné múzeum umenia, Washington

9. State Hermitage, Petrohrad

10. Victoria & Albert Museum, Londýn

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre