Toyota postaví pod svetoznámou horou Fuji svoje vlastné „mesto budúcnosti“

408
Japonská automobilová spoločnosť Toyota oznámila veľmi smelé plány, ktoré majú pomôcť s vývojom týkajúcim sa stavby „lepších automobilov a iných výrobkov budúcnosti“. Neinvestuje len do výstavby novej budovy alebo kampusu v štýle Silicon Valley, ako robí Google alebo Apple, ale chystá sa postaviť celé mesto. A čo viac, na dosť nezvyčajnom mieste.

Podľa Forbes spoločnosť Toyota oznámila, že postaví mesto budúcnosti v blízkosti hory Fuji v Japonsku. Pôjde tak o miesto, kde budú ľudia žiť, pracovať a pomáhať automobilke pri prieskume trhu. Mesto s rozlohou 70 hektárov bude tiež obsahovať tri jazdné pruhy pre rôzne typy dochádzajúcich: jeden pre vozidlá s vyššou rýchlosťou, ako sú automobily, druhý pre vozidlá s pomalšou rýchlosťou, ako sú kolobežky a bicykle a jeden pruh dokonca vyhradia aj pre chodcov. Podľa spoločnosti Forbes bude sieťový systém tým najlepším na testovanie autonómnych automobilov s vlastným riadením.


Budovy mesta budú obsahovať aj niektoré futuristické výrobky od spoločnosti Toyota, vrátane výrobkov na pomoc s osobnou mobilitou a zdravím. „Vybudovanie úplného mesta od základov je jedinečnou príležitosťou na vývoj budúcich technológií, a to vrátane digitálneho operačného systému pre mestskú infraštruktúru,“ uviedol vo vyhlásení prezident spoločnosti Akio Toyoda. „S ľuďmi, budovami a vozidlami, ktoré sú všetky navzájom prepojené a komunikujú medzi sebou prostredníctvom údajov a senzorov, budeme môcť otestovať pripojenú technológiu AI vo virtuálnej aj fyzickej ríši, pričom budeme schopní maximalizovať jej potenciál,“ dodal.
Myslia pritom aj na životné prostredie, pretože budovy plánujú postaviť z trvalo udržateľných materiálov a využívať pritom budú len obnoviteľné zdroje energie, vrátane fotovoltaických solárnych panelov a technológie vodíkových palivových článkov na napájanie mesta. Podľa The Verge poskytne mestečko domov pre okolo 2000 ľudí. Generálny riaditeľ Akio Toyoda vo vyhlásení uviedol, že mesto privíta všetkých tých, ktorí sú inšpirovaní k zlepšeniu spôsobu života v budúcnosti, aby využili výhody tohto jedinečného výskumného ekosystému a pomôžu s hľadaním stále lepšieho spôsobu života a mobility pre všetkých. Spoločnosť očakáva, že s prácami sa začne už v roku 2021.
Foto: Facebook
Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre