Transrodový ruský politik sa vrátil k svojmu pohlaviu, ktoré mu bolo pridelené pri narodení

105

Prvý transrodový politik v Rusku vo štvrtok oznámil, že sa vrátil k svojmu pohlaviu, ktoré mu bolo pridelené pri narodení.

Roman Alyoshin predtým vystupoval pod menom Yulia Alyoshina. Minulý rok, keď sa stále identifikoval ako žena, sa vzdal kandidatúry na post gubernátora v sibírskom regióne Altaj, krátko predtým, ako prezident Vladimir Putin zakázal legálne a chirurgické zmeny pohlavia.

t.me/alyoshina_julia

Nedávno Alyoshin zmenil názov svojho osobného kanála na Telegrame na „Alyoshin“ a nahradil profilovú fotografiu, na ktorej vystupuje ako muž.

„Počas pôstu som si uvedomil, že som chlap,“ napísal v príspevku. „Prechádzal som staré albumy svojich predkov, modlil som sa za nich a to mi pomohlo usadiť sa v myšlienke, že som chlap.“

Alyoshin je považovaný za prvú otvorene transgenderovú politickú osobnosť v Rusku. Rusko sa v poslednom desaťročí zapojilo do rozsiahleho potláčania práv LGBTQ, ktoré prezident Vladimir Putin vykresľuje ako dôkaz morálneho úpadku západných krajín.

Zdroj Stavrialena Gontzou

Alyoshin sa predtým objavil na fotografiách v médiách v šatách a s blond vlasmi po plecia. Jeho profilová fotografia na kanáli Telegram ho teraz zobrazuje s ostrihanými vlasmi a v mikine s kapucňou.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre