Trápili ho bolesti brucha. Mužovi zo Srí Lanky vyoperovali najväčší obličkový kameň na svete

410

Vojenským lekárom zo Srí Lanky sa z tela 62-ročného bývalého seržanta podarilo vyoperovať najväčší obličkový kameň na svete. Vážil 801 gramov a jeho dĺžka bola 13,37 centimetra. 

Veterán Canius Coonge trpel od roku 2020 obrovskými bolesťami brucha, ktoré neutíchali aj napriek liečbe. „Po vyšetreniach mi povedali, aby som sa nechal operovať. Teraz sa už cítim dobre,“ vyjadril sa pacient. 

Prípad zo Srí Lanky dokonca prekonal predchádzajúci rekord z Pakistanu a zapíše sa tak do Guinessovej knihy rekordov. Obličkový kameň tohto pacienta vážil 620 gramov.

Zdroj: Youtube

„Pre nás je najdôležitejšie to, že oblička aj napriek takému veľkému kameňu funguje normálne,“ vyjadril sa armádny chirurg, ktorý bol pri operácii Caniusa. 

Obličkové kamene dokážu spôsobovať naozaj nepríjemné bolesti. Mali ste niekto tento problém?

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre