Travelistan – slovenskí cestovatelia, ktorí sa neboja plniť si sny

1787

Travelistan, slovenský cestovateľký portál je najmä o dvoch ľuďoch, o páre Martina Navrátila a Marty Rajkovej. Cestovateľský párik na svojom webe združuje informácie a fotografie o cestovaní, ktoré nie sú len bežným fotografickým chválenkárstvom, ako to často pri blogoch o cestovaní býva, ale najmä nápomocným a užitočným prostriedkom pre bežných ľudí, ktorí chcú cestovať a hľadajú cenné rady a inšpirácie. Najaktuálnejšou témou na ich webe a facebooku je ich cestovateľský úlet, ktorý práve podstupujú. Je ním Hodvábna cesta.

Mongolsko
Mongolsko

Hodvábna cesta bola staroveká sieť obchodných ciest, ktoré boli ústredným bodom kultúrneho pôsobenia spájajúcich kraje ázijského kontinentu so západom a východom Číny až k Stredozemnému moru. Podstatou Hodvábnej cesty bol lukratívny obchod s čínskym hodvábom, ktorý začal počas vládnutia dynastie Han, v roku 207 p.n.l. – 220 n.l. Tento obchod s hodvábom bol významným faktorom v rozvoji civilizácie v Číne, Indii, Európe, Perzii, Afrike a Arábii.

Bangladéš
Bangladéš
Anapurna, Nepál
Anapurna, Nepál
Cesta do rybárskej dediny
Cesta do rybárskej dediny

Tím cestovateľov Travelistan sa rozhodol zdolať trasu tejto cesty s cieľom navštíviť slávne miestá a mestá, ktoré v období stredoveku patrili k svetovým metropolám. Ich cesta začala v januári 2016 a bude trvať skoro 1 rok. V ich itinerári je vyše 20 krajín, z toho napríklad Filipíny, Nepál, Vietnam, Mongolsko, Kirgizsko, Tadžikistan, Arménsko či Turecko. Nevšedné zážitky a momenty, ako oslavovanie Čínskeho nového roku, nepálskeho farebného festivalu Holi či putovanie na koňoch naprieč divokou mongolskou krajinou, aj to je Hodvábna cesta v podaní cestovateľov z Travelistanu.

Filipíny
Filipíny
India
India
Čokoládové hory
Čokoládové hory
India
India
Kambodža
Kambodža
Laos
Laos
Putovanie po Mongolsku
Putovanie po Mongolsku
Nepál
Nepál
Šnorchlovanie so žralokom veľrybím
Šnorchlovanie so žralokom veľrybím
Taj Mahal
Taj Mahal
Thajský Nový rok v Bangkoku
Thajský Nový rok v Bangkoku

Pre viac informácii klikajte na ich web alebo facebookovú fanpage.

Zdroj: Wikipedia, Travelistan

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ivona
7. júna 2019 18:39

Páčilo sa mi v Turecku, bola som tam veľakrát, a najmä spoznávačky, ktoré sme riešili cez nasa tour, bola som spokojná, more je tam teplé a všetko je úžasné. nemám čo vytknúť,. v hoteloch sa starajú o turistov, ako o babätká, takže nie je problém.

Mišo
19. júna 2019 12:05

Ahojte kamoši hladam dakoho do Thajska presne do Bangkoku rád cestujem Europu mam už prejdenu skoro a Thajsko ešte nemam :) tak mi napište na [email protected] , na fb som Michal Panák , a telefon na mna je 0940256210 hladam Slovákov , Čechov a kludne aj cely spevácky zbor :D budem rád ked sa ozvete a virazíme na dobrodrustvo …..