Travelistan, slovenský cestovateľký portál je najmä o dvoch ľuďoch, o páre Martina Navrátila a Marty Rajkovej. Cestovateľský párik na svojom webe združuje informácie a fotografie o cestovaní, ktoré nie sú len bežným fotografickým chválenkárstvom, ako to často pri blogoch o cestovaní býva, ale najmä nápomocným a užitočným prostriedkom pre bežných ľudí, ktorí chcú cestovať a hľadajú cenné rady a inšpirácie. Najaktuálnejšou témou na ich webe a facebooku je ich cestovateľský úlet, ktorý práve podstupujú. Je ním Hodvábna cesta.

Mongolsko
Mongolsko

Hodvábna cesta bola staroveká sieť obchodných ciest, ktoré boli ústredným bodom kultúrneho pôsobenia spájajúcich kraje ázijského kontinentu so západom a východom Číny až k Stredozemnému moru. Podstatou Hodvábnej cesty bol lukratívny obchod s čínskym hodvábom, ktorý začal počas vládnutia dynastie Han, v roku 207 p.n.l. – 220 n.l. Tento obchod s hodvábom bol významným faktorom v rozvoji civilizácie v Číne, Indii, Európe, Perzii, Afrike a Arábii.

Bangladéš
Bangladéš
Anapurna, Nepál
Anapurna, Nepál
Cesta do rybárskej dediny
Cesta do rybárskej dediny

Tím cestovateľov Travelistan sa rozhodol zdolať trasu tejto cesty s cieľom navštíviť slávne miestá a mestá, ktoré v období stredoveku patrili k svetovým metropolám. Ich cesta začala v januári 2016 a bude trvať skoro 1 rok. V ich itinerári je vyše 20 krajín, z toho napríklad Filipíny, Nepál, Vietnam, Mongolsko, Kirgizsko, Tadžikistan, Arménsko či Turecko. Nevšedné zážitky a momenty, ako oslavovanie Čínskeho nového roku, nepálskeho farebného festivalu Holi či putovanie na koňoch naprieč divokou mongolskou krajinou, aj to je Hodvábna cesta v podaní cestovateľov z Travelistanu.

Filipíny
Filipíny
India
India
Čokoládové hory
Čokoládové hory
India
India
Kambodža
Kambodža
Laos
Laos
Putovanie po Mongolsku
Putovanie po Mongolsku
Nepál
Nepál
Šnorchlovanie so žralokom veľrybím
Šnorchlovanie so žralokom veľrybím
Taj Mahal
Taj Mahal
Thajský Nový rok v Bangkoku
Thajský Nový rok v Bangkoku

Pre viac informácii klikajte na ich web alebo facebookovú fanpage.

Zdroj: Wikipedia, Travelistan

   

Zanechať komentár

Možnosť pridať prvý komentár

Upozorniť
avatar
wpDiscuz