Trump odhalil aké má plány, ak vyhrá voľby: „Prepustím ľudí uväznených za útok na Kapitol a uzavriem hranice!“

413

Donald Trump v pondelok (11. marca) vyhlásil, že v prípade znovuzvolenia, ako jeden z jeho prvých krokov bude prepustenie ľudí uväznených za účasť na útoku na Kapitol v Spojených štátoch v roku 2021. Nazval ich „rukojemníkmi“.

Výtržníci, ktorých podnecovali Trumpove falošné tvrdenia o volebných podvodoch, vtrhli 6. januára 2021 do washingtonského Kapitolu, v snahe zastaviť odovzdanie moci Joeovi Bidenovi. Približne 1358 osôb bolo v spojitosti s týmto útokom obžalovaných a okolo 500 bolo odsúdených na trest odňatia slobody.

 

„Mojimi prvými krokmi, ako vášho budúceho prezidenta, bude uzavretie hraníc a oslobodenie neprávom uväznených rukojemníkov zo 6. januára!“ napísal v pondelok večer na svojej webovej stránke Truth Social, pričom dodatočne prisľúbil, že ak bude znovu zvolený, uzavrie hranicu s Mexikom.

Nie je to prvýkrát, čo Trump nazval svojich uväznených stúpencov „rukojemníkmi“. V januári, počas predvolebného zhromaždenia v Iowe, navrhol prezidentovi Bidenovi, aby týchto rukojemníkov prepustil.

Autor tejto fotografie je Michael Vadon

Donald Trump čelí štyrom obvineniam z trestných činov, z ktorých dve súvisia s jeho úsilím o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb z novembra 2020.

Trump má teraz prakticky istotu, že sa stane republikánskym prezidentským kandidátom, keďže jeho posledná súperka, Nikki Haleyová, z boja odstúpila. To teda znamená, že sa sa zrejme zopakuje jeho súboj s Bidenom.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre