Trump prehlásil, že má plán na ukončenie vojny na Ukrajine

172

„Ak Trump vie, ako ukončiť túto vojnu, mal by nám to povedať,“ povedal ukrajinský prezident. „Ak existujú riziká pre ukrajinskú nezávislosť, ak stratíme svoju štátnosť, chceme byť pripravení, chceme to vedieť.“

Taktiež uviedol, že je pripravený sa s Trumpom stretnúť, aby si vypočul jeho návrhy.

„Nemôžu plánovať môj život, životy našich ľudí a našich detí,“ hovorí Zelenskyj. „Chceme vedieť, či budeme mať v novembri silnú podporu USA, alebo budeme úplne sami.“

Володимир Зеленський/facebook

Zároveň odmietol myšlienku, že ukrajinské a ruské jednotky sú na bojisku v slepej uličke. Tvrdí, že armáda má lepšie rezervy ako pred pár mesiacmi a nová ofenzíva je otázkou vyzbrojenia ich armády. Taktiež poďakoval za balík vojenskej pomoci vo výške 61 miliárd dolárov, ale poznamenal, že trvá príliš dlho, kým sa zbrane dostanú na front.

„To je najväčšia tragédia tejto vojny, že máme veľmi, veľmi dlhé čakanie medzi rozhodnutím a reálnou skutočnosťou,“ povedal Zelenskyj.

Okrem toho si myslí, že Čína môže zohrať obrovskú úlohu pri riešení konfliktu, keďže Moskva je závislá od jej exportného trhu. Naznačil, že ak USA a Čína odložia svoje nezhody, môžu spolupracovať na ukončení vojny.

Ministry of Defense of Ukraine/flickr

Trumpove vyhlásenia o vojne

Bývalý americký prezident opakovane prisľúbil, že ak vyhrá prezidentské voľby, urýchlene zastaví vojnu na Ukrajine. Tvrdí, že dôverne pozná ruského prezidenta Vladimira Putina aj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, a verí, že dokáže veľmi rýchlo vyriešiť tento problém.

Trump prehlásil, že by mohol ukončiť vojnu „do 24 hodín“. Tvrdí, že by dovolil Rusku prevziať časť Ukrajiny a že Spojené štáty dávajú Ukrajine príliš veľa zbraní. Na predvolebnom podujatí v máji prehlásil, že ak by sa invázia na Ukrajinu začala počas jeho pôsobenia v Oválnej pracovi, okamžite by začal bombardovať Moskvu.

realdonaldtrump/instagram

Prezident Zelenskyj na Trumpove predvolebné sľuby reagoval zdôraznením, že ruský líder sa nenechá zastaviť dohodami. Taktiež by uvítal Trumpa na Ukrajine, aby sa na vlastné oči presvedčil o dôsledkoch vojny.

Trump tiež zvažuje nový mierový plán, ktorý by mal presvedčiť Rusko a Ukrajinu, aby rokovali.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre