„Tvorí, aj keď v skutočnosti ničí“ – aj takto by sa dala nazvať práca šikovného chlapíka

1260

Môže sa vám zdať, že dnes sa za umelcov považuje veľa ľudí aj napriek tomu, že ich tvorbu za umenie nepokladáte. Nuž, niekedy stačí skutočne iba dobrý nápad a šikovné ruky. Podobne je to aj v tomto prípade. Simon Berger je známy tým, že tvorí, aj keď v skutočnosti ničí. Dajte mu kladivo a sekáč, aby vám vytvoril sklenený portrét. Nerozumiete o čo ide? O chvíľu všetko pochopíte.

„Sklo je materiál, ktorý má v umení skutočne obrovský potenciál,“ povedal Berger. „Vďaka mojich skúsenosti so spracovaním rôznych materiálov som objavil techniku, ktorá je svojim spôsobom pravdepodobne najunikátnejšia na svete,“ dodal chlapík. Vyučený stolár začal svoju umeleckú cestu práve prácou s drevom, čoskoro však začal experimentovať aj s inými materiálmi. Na konte ma viacero zaujímavých diel. Umelec začína tvoriť za pomoci fotografii modelu. Potom načrtne jeho obrysy na sklo. Podľa toho si označí miesta, ktoré nechce zlomiť a miesta, ktoré chce trochu upraviť.

Tvrdí, že najlepšie sklo pre takéto špeciálne projekty je také, ktoré sa nerozbije okamžite po zasiahnutí. Dobrým príkladom k vhodnému materiálu je napríklad čelné sklo automobilu. „Ľudské tváre ma vždy fascinovali,“ uviedol umelec. „Na bezpečnostnom skle sú tieto motívy jedinečné a magicky priťahujú návštevníkov. Je to dielo, ktoré prechádza od abstraktného zahmlievania k figuratívnemu vnímaniu.“ V poslednom čase bola Simonova starostlivá práca veľmi úspešná aj na výstave v galérii Filipa Brogliho Artstübliho v Bazileji vo Švajčiarsku.

Nie, toto nie je práca vandalov:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre