Ohromujúce diela talentovanej umelkyne vás vezmú na miesta, o ktorých sa vám ani len nesnívalo!

2598

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyrobiť kus oblečenia. Hoci sa pletenie a háčkovanie aj dnes teší relatívne veľkej obľube, stále sú medzi nami ľudia, ktorí tkajú na krosnách. Hoci ide o techniky, ktoré sú protikladom dnešnej produkcie rýchlej módy, tieto remeslá sa neobmedzujú len na výrobu oblečenia. Prechádzajú totiž aj do umenia a dnes je z nich samostatná forma umenia.

Adrienne Lee, umelkyňa z Chicaga, vytvára vďaka krosnám idylické krajinky, ktoré majú silu dostať vás do stavu úplného pokoja. Priadze prepletá kolmým smerom a každé z jej diel sa vyznačuje pestrými farbami a rôznymi textúrami. Sústredí sa na znázorňovanie oblohy s výhľadom na malebné krajinky. Nájdete medzi nimi moria, polia, ale ja horské scenérie.

Lee sa pohráva aj s hĺbkou svojich diel, vďaka ktorej chce dosiahnuť, aby ich ľudia mohli vidieť, ale aj cítiť. Používa na to nielen rôzne techniky, ale aj hrúbku priadze. Hrubé priadze využíva na oblaky a iné väčšie objekty, pričom tenké znázorňujú steblá a lístky rastlín. Do diel komponuje aj visiace priadze, ktoré znázorňujú tečúcu vodu morí alebo riek.

Ak hľadáte umenie, ktoré by vám do domácnosti prisunulo vánok čerstvého vzduchu a zároveň vás zaviedlo na miesta, kde ste ešte neboli, sledujte jej tvorbu. Na Instagram pravidelne pridáva príspevky o svojich dielach, ktoré si môžete aj kúpiť!

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre