Úchvatné sochy, ktoré vás vyprovokujú k mysleniu

1528

Premýšľali ste niekedy o abstraktnosti v kontexte ľudí? Ak nie, dnes sa nad ňou zamyslíme. Ukážeme vám totiž diela Michaela Alfana. Ide o sochára, ktorého diela spájajú známe tvary so surrealizmom. Prečo? Pretože sa snaží podnietiť zvedavosť a kontempláciu.

Jeho sochy sprevádzajú aj citáty, vďaka ktorým majú diváci silnejší zážitok. Chce tak provokovať ľudí k premýšľaniu, diskutovaniu a následne k zmene. Vo svojej tvorbe sa zameriava na človeka a každá jedna socha je výsledkom starostlivého a citlivého procesu. Po úvodných skiciach modeluje z hliny a následne dochádza k odlievaniu. Dnes sa jeho diela vystavujú v múzeách, galériách, ale sú aj súčasťou mnohých súkromných zbierok.

1. Tekuté slnečné svetlo

2. Vietor

3. Ťah génia

4. Sebareflexia

5. Nadpozemská láska

6. Brány transcendencie

7. Spochybňujúce myslenie

8. Dvaja ľudia spolu

Táto malá ukážka slúži ako dôkaz Alfanovej umeleckej brilantnosti. Je akousi pripomienkou toho, že umenie má moc spochybniť naše vnímanie, podnietiť zvedavosť a v konečnom dôsledku zmeniť aj naše myslenie. Ktorá jeho socha sa vám páčila najviac?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre