Úchvatný národný park Kanku-Breakaways vyzerá, ako povrch Marsu, v niektorých miestach zas ako povrch Mesiaca

262

A čo tak okúsiť niečo nezvyčajné, čo nikde inde na tejto planéte nezažijete. Červená pôda v Južnej Austrálii vyzerá, ako povrch Marsu, v niektorých častiach ako povrch Mesiaca. Svetoznámy Kanku-Breakaways Conservation Park je tvorený majestátnymi oranžovými, bielymi a červenými miestami s jedinečnými skalnými útvarmi a inými skvostmi.

Tento park je prírodné dedičstvo a do dnešných dní je domovom domorodých obyvateľov Antakirinja Matuntjara Yankunytjatjara. Slovo Kanku znamená útočisko a tento park dostal takéto pomenovanie, pretože je to miesto, ktoré poskytuje flóru a faunu už milióny rokov. Na rozsiahlom území žije takmer 60 pôvodných rastlín, červený klokan, či ďalšie veľmi vzácne zvieratá. Kanku-Breakaways sa nachádza 25 km od fascinujúceho podzemného opálového banského mesta Coober Pedy. Nachádza sa tam podzemný hotel, v ktorom môžete stráviť noc a počas dňa si vyraziť na obhliadku chráneného prírodného parku i neďalekej Maľovanej púšti. Maľovaná púšť je jedinečná tým, že je stará 80 miliónov rokov a kedysi bola morským dnom. Dnes sa skladá z farebných kopcov s fascinujúcimi svahmi a tvarmi, ktoré počas dňa menia odtieň.

https://www.instagram.com/p/BjWyBOHhbWs/?utm_source=ig_web_copy_link

Východ a západ slnka je pravdepodobne ten najlepší čas na návštevu parku. Práve vtedy uvidíte, ako sa menia farby piesku zo žltej na oranžovú až tmavočervenú. Na tomto území sa nakrúcalo aj viacero filmov, a to vrátane „Mad Max Beyond Thunderdome“ a „Ground Zero“. Mesačná rovina je zas jedinečná rozsiahla skalnatá krajina a zdá sa, akoby ste cestovali z Marsu na Mesiac. Aj jej krásu objavili využili vo filmovom priemysle, takže snímky môžete vidieť vo viacerých počinoch, a to vrátane „Červenej planéte“.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre