Učiteľka umenia sa stala známou vďaka tomu, že preniesla kresby jej žiakov na šaty

392

Fantázii, boju proti recyklácii a odpadu sa nekladú žiadne hranice. Svoje o tom vie aj táto učiteľka na umeleckej základnej škole, ktorá ukázala skvelý spôsob ako premeniť obyčajné kresby na niečo pekné a užitočné.

Rebecca Bonner vyučuje na umeleckej základnej škole Mcauliffe v Highland Village v Texase. Celkovo učí približne až 580 rôznych študentov vo veku od 3 do 11 rokov. Rebecca je veľmi vynaliezavá a vždy sa snaží povzbudiť svojich študentov, aby boli kreatívni aj oni. Najnovšie vymyslela spôsob, ako preniesť ich malé diela na šaty.

Vyzvala všetkých svojich študentov, aby dotvorili biele šaty, ktoré im priniesla do školy. Dva týždne následne pracovali deti na tom, aby sa mohli ich vlastné návrhy objaviť na týchto šatách. Učiteľka bola s výsledkom nesmierne spokojná a ukázala to aj tým, že si ich hrdo obliekla na školské predstavenie.

Jej študenti neboli jediní, ktorí sa tešili, že ich umenie ožilo, ale bola to aj Rebeccina 20-ročná dcéra Charlece Lake, ktorá bola týmto projektom taká dojatá, že zopár fotografií svojej matky v šatách uverejnila na Twitteri. Od ich zverejnenia boli zdieľané a komentované už nesmierne veľa krát. Hoci bola skromná učiteľka prekvapená, že tento jej celkom jednoduchý projekt sa stal vírusovým, povedala, že sa z toho veľmi teší.

„Nebojím sa, žeby som sa teraz stala slávnou alebo niečo podobné, ale myslím si, že je skvelé podporovať umenie,“ povedal Rebecca. „Myslím si tiež, že je veľmi dôležité, aby deti mali svoju nápad, aby si ho vytvorili sami a tým budú aj slobodné,“ dodala.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre