Talentovaný umelec ukladá knihy tak, že vytvára portréty slávnych ľudí

1654

Jordi Prat Pons je 57-ročný umelec, ktorý neustále posúva svoje tvorivé hranice. Po 30 rokoch maľovania na papieri sa rozhodol pre celkom nový projekt. Začal totiž ukladať knihy špeciálnym spôsobom, vďaka ktorému vytvára obrovské portréty slávnych ľudí.

1. Martin Luther King

book stacking art jordi prat pons 1
Zdroj: Jordi Prat Pons
book stacking art jordi prat pons 2
Zdroj: Jordi Prat Pons

Sám umelec si myslel, že s pribúdajúcim vekom budú nápady ubúdať, no deje sa mu pravý opak. Má viac nápadov, ako kedykoľvek predtým, vďaka čomu sa dnes môžeme pozerať na jeho novú umeleckú techniku.

2. Vincent Van Gogh

book stacking art jordi prat pons 3
Zdroj: Jordi Prat Pons
book stacking art jordi prat pons 4
Zdroj: Jordi Prat Pons

Ak sa pýtate, ako mu niečo také, ako je ukladanie kníh, napadlo, aj na to prinášame odpoveď. Bol totiž v istom barcelonskom hoteli, kde sa nachádzala stena vytvorená z kníh a omietky. To bol dôvod, prečo sa rozhodol knihy ukladať špecifickým spôsobom a ak je treba, dokonca ich rozreže. Každého pol metra je k stene pripevnená polica, vďaka ktorej sa váha kníh rozloží a nespadnú.

3. Michelangelov Dávid

book stacking art jordi prat pons 5
Zdroj: Jordi Prat Pons
book stacking art jordi prat pons 6
Zdroj: Jordi Prat Pons

Takýmto spôsobom umelec predlžuje životnosť kníh. Pracuje totiž z kúskami, ktoré chceli ľudia vyhodiť, no on ich zachránil. Čo hovoríte na tento typ umenia?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.