Umelá inteligencia dokáže odhaliť bolesť mačiek skenovaním ich tvárí

90

Nová aplikácia využívajúca umelú inteligenciu dokáže s viac ako 95% presnosťou určiť, či vaša mačka trpí bolesťou. Aplikácia bola vyvinutá veterinármi a vývojármi v Japonsku a už ju používa viac ako 230 000 ľudí.

Umelá inteligencia (AI) teraz dokáže zistiť, či mačka pociťuje bolesť, jednoduchým pohľadom na jej tvár. Tento pokročilý nástroj bol vytvorený veterinármi a vývojármi v Japonsku a dosahuje viac ako 95% presnosť.

Vývoj a presnosť aplikácie

Aplikácia bola vyvinutá pomocou 6 000 fotografií mačiek. Profesor Edamura z Centra pre zvieracie lekárstvo na Nihonskej univerzite, ktorý na aplikácii pracoval, uviedol, že veterinári dokážu do istej miery rozpoznať bolesť u zvierat, no pre majiteľov je to často náročnejšie.

Zdroj: news.sky.com
Zdroj: news.sky.com

Pomoc pre staršie mačky

„Viac ako 70% starších mačiek má artritídu alebo iné bolesti, no len 2% z nich navštívia veterinára,“ povedal profesor Edamura. „Aplikácia slúži ako nástroj na zvýšenie povedomia majiteľov o zdravotnom stave ich mačiek.“

Skúsenosti užívateľov

Od uvedenia aplikácie CatsMe! na trh v Japonsku, ju už použilo viac ako 230 000 ľudí. Mayumi Kitakata z Tokia, ktorá má 14-ročnú mačku menom Chi, používa aplikáciu denne na sledovanie zdravotného stavu svojho miláčika. „Je v takom veku, keď sa objavuje čoraz viac chorôb. Možnosť konzultovať veterinára a zároveň znižovať počet návštev je veľmi dôležité pre neho aj pre mňa,“ uviedla Kitakata.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre