Umelec tvorí dokonale načasované fotografie ulice a jeho diela sú fascinujúce

781

Španielsky umelec Pau Buscato znázorňuje svet, ktorý vidí jeho detskými očami. Tvrdí, že si váži vzťah medzi terajším „ja“ a jeho detským „ja“.

„Hopscotch nie je niečo, čo som plánoval,“ povedal Pau. „Jednoducho som začal robiť pouličné fotografie takým spôsobom, aký sa mi najviac páčil. A výsledkom je tento hravý pohľad na náš každodenný život. Spravil som to tak jednoducho preto, že taký som.“ Jeho prístup k fotografovaniu v uliciach je veľmi intuitívny. „Je to veľmi otvorený proces, ktorý si vyžaduje plné uvedomenie a čerstvé oči vidieť bežné veci nášho každodenného života a vidieť aj niečo viac.“

„Výzvou práce založenej na spontánnosti a intuícii je to, že sa niekedy budete cítiť stratený, nebudete vedieť, čo robiť alebo kam ísť,“ povedal Buscato.

„Je to pre mňa hra a mesto je moje ihrisko. Keď sme dospeli do dospelosti, máme tendenciu strácať pocit hry, snažíme sa stavať múry, aby sme sa cítili byť silnejší, vážnejší a dospelý, a preto opúšťame tú časť nás, ktorá nás robí deťmi, časť, ktorá premenila náš dvorček na krajinu divov.“

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre