Umelecká ilúzia: Dokonale prepracované portréty, ktoré stierajú hranice reality

99

Je až neuveriteľné, aké realistické portréty dokážu umelci vytvoriť. Ostatní ľudia si možno ani nedokážu predstaviť, koľko času a úsilia vkladajú do svojej práce. Jedným z týchto talentov je aj Dauda Abusaldi, umelec z Nigérie. Hoci má len 20 rokov, vďaka svojim realistickým portrétom slávnych osobností sa dostal do povedomia verejnosti. V jeho portfóliu nájdete kresby najznámejších ľudí, od hercov až k politikom. Jeho detailne prepracované výtvory vyzerajú ako živé bytosti.

Zdroj: dauda_art/Instagram
Zdroj: dauda_art/Instagram
Zdroj: dauda_art/Instagram

V oblasti umenia je len málo médií tak sugestívnych a expresívnych ako uhlík. Jeho bohatá, zamatová čierna a mäkká, poddajná štruktúra z neho robia dokonalý nástroj pre umelcov, ktorí chcú skúmať nuansy svetla a tieňa. Práve vďaka nemu dokáže nielen prezentovať svoj obrovský talent, ale aj stierať hranice medzi umením a skutočnosťou.

Zdroj: dauda_art/Instagram
Zdroj: dauda_art/Instagram
Zdroj: dauda_art/Instagram

Každý jeho kúsok je majstrovským dielom, ktoré očarí naozaj každého. Sú viac než len ukážkou technickej zručnosti. Vyzývajú nás, aby sme prekročili hranice umenia a vstúpili do sveta, kde každý ťah, odtieň a čiara rozpráva svoj vlastný hlboký príbeh.

Zdroj: dauda_art/Instagram
Zdroj: dauda_art/Instagram

Abusaliho diela sú výzvou pre naše vnímanie reality. Provokujú k zamysleniu a inšpirujú nás, aby sme videli krásu aj v na prvý pohľad obyčajných veciach. Jeho výtvory sú pozoruhodnou cestou do hlbín umeleckého majstrovstva, pri ktorých je doslova nemožné sa doň neponoriť. Ako vnímate umelcovu tvorbu vy?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre