Spochybňuje predstavy o realizme a vytvára tak jedinečné umelecké anomálie

1596

Vo svete súčasného umenia je množstvo umelcov, ktorí sa vymykajú tradičným konvenciám a objavujú nové oblasti tvorby. Jednou z nich je aj Luiza Niechoda, talentovaná maliarka, ktorej jedinečný štýl kombinuje prvky glitch artu a pixelov a vytvára tak podmanivé a abstraktné krajiny. Niechoda si svojimi pixelovými maľbami vydobyla zaslúžené miesto vo svete umenia a zaujala publikum svojimi pôsobivými a podnetnými dielami.

Zdroj: luizacreates/Instagram

Ako sama uviedla, inšpiráciu nachádza v túžbe spochybniť predstavy o realizme v umení. Chcela vytvoriť niečo jedinečné a odlišné. Akýsi vizuálny jazyk, ktorý by rezonoval s jej osobnou umeleckou víziou. Prostredníctvom experimentovania a skúmania ho objavila a dodnes sa ho drží.

Zdroj: luizacreates/Instagram
Zdroj: luizacreates/Instagram

Umením si začala zarábať v roku 2019 a týmto konkrétnym štýlom maľuje už tri roky. Vývoj jej umeleckého štýlu bol proces, ktorého hnacou silou bola jej túžba vytvoriť menej realistický vzhľad vlastných obrazov. Obmedzila sa len na vertikálne a horizontálne ťahy štetcom a dokázala tak interpretovať krajiny novým nezvyčajným spôsobom.

Keď svoje diela zdieľala na sociálnych sieťach, dostalo sa jej množstvo pozornosti a spätnej väzby. Práve tak získala nové nápady a svoju prácu tak povýšila na novú úroveň.

Zdroj: luizacreates/Instagram
Zdroj: luizacreates/Instagram

Proces tvorby tejto autorky jej mimoriadne zaujímavý. Keď narazí na scénu, ktorá sa jej páči, okamžite siahne po svojom skicári. Niekoľkými jednoduchými čiarami rýchlo zachytí podstatu toho, čo vidí. Táto metóda jej umožňuje viesť do kompozície vlastný pohľad. Okrem toho si robí poznámky o farbách a svetle. Tieto počiatočné skice následne prenesie na plátno. Namiesto starostlivého plánovania umiestnenia každého ťahu štetcom uprednostňuje spontánnosť. Tým, že pracuje v danom okamihu, sa necháva viesť umeleckým dielom.

Zdroj: luizacreates/Instagram

Umenie tejto maliarky spochybňuje naše vnímanie reality a vyzýva nás, aby sme preskúmali hranice umeleckého vyjadrenia. Keďže naďalej posúva hranice svojej tvorby, niet pochýb, že svojimi dielami zanechá vo svete umenia nezmazateľnú stopu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre