Umenie ako z inej planéty: 10 monumentálnych geometrických sôch

585

Štúdio HYBYCOZO, ktoré tvoria Serege Beaulieu a Yelena Filipchuk, vytvorilo skutočne jedinečné umelecké diela. Duo sídli v Los Angeles a už istý čas sa venuje tvorbe nadrozmerných geometrických sôch. Vzory a textúry, ktorými sú sochy pokryté, dvojica často čerpá z matematiky, vedy a prírody. Prostredníctvom svojej tvorby oslavujú prirodzenú krásu vzoru a formy, pričom zobrazujú obrovské možnosti geometrie.

Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram

Najnovší projekt s názvom DIMENSIONS je vyvrcholením trojročného výskumu a vývoja. Skladá sa zo 44 mnohostenných tvarov a každý z nich má jedinečný vzor aj formu. Hlavnou časťou inštalácie je socha, ktorá pojme vyše 20 ľudí. Tí môžu v spoločnom priestore premýšľať a nadviazať spojenia.

Dvojica v snahe podporiť prepojenú spoločnosť a život v úzkej komunite vytvorila prostredie, kde sa ľudia môžu napojiť na prírodu a umenie. Tento projekt skúma vzťahy medzi svetlom a hudbou, tieňom a vzorom, prostredím a formou, pričom návštevníkom ponúka nezabudnuteľný zmyslový zážitok.

Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram

Pri tvorbe projektu spolupracovalo štúdio so skladateľom Allenom Hulseym, ktorý vytvoril zvukovú stopu na mieru. Vhodne dopĺňa vizuálne prvky inštalácie a dotvára tak skvelú atmosféru. Okrem toho osvetlenie zastrešili Chris Medvitz a Lightswitch Design. Aby boli hudba a svetlo adekvátne synchronizované, odborné znalosti z oblasti programovania poskytol Chris Herman.

Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram
Zdroj: hybycozo/Instagram

DIMENSIONS má nanovo definovať spôsob, akým diváci komunikujú s umením a prírodou. Zároveň poskytuje ľuďom všetkých vekových skupín nenahraditeľný zážitok. Páči sa aj vám tvorba tejto nadanej dvojice?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre